Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » általános ápoló és asszisztens...

általános ápoló és asszisztens képzést hol indítanak, én nem láttam még ilyen okj-s tanfolyamot?

Figyelt kérdés
2015. jún. 14. 20:30
 1/3 anonim válasza:

Ezeken a neveken már nem nagyon van ilyen képzés. Amit te keresel, az a gyakorló ápoló, 2 éves tanfolyam, de ha 1 évet még kibírsz, a szakápolói ráépülő képzést is érdemes megcsinálni.

Bp-en a Raoul Wallenberg Szki a legjobb, én is odajárok. Hónap végéig még lehet jelentkezni. Egyébként Bp-en sok iskola van még, ahol ilyen képzések indulnak, nézz utána.

2015. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi ez hasznos nagyon. A gyakorló ápolói képzés amúgy mindenhol két éves?
2015. jún. 14. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:

18 hónapos a gyakorló ápoló, én is arra járok. Általános ápoló és asszisztens képzést pedig azért nem találtál, mert az a végzettség nem okj-s, hanem eü szakközép utáni érettségivel szerezhető. Állítólag már nem sokat ér. Több osztálytársam is ilyen végzettséggel jelentkezett gyakorló ápolónak. Természetesen érdemes a ráépülő ápoló képzést is elvégezni. Akár másik iskolában is, ha az nem tetszik, ahol a gyakorlót végzed.

Egyébként van olyan képzés is, hogy egészségügyi asszisztens. Az 10 hónapos. Csak akkor ajánlom, ha utána szakosodsz valamilyen szakasszisztensire (pl. kardiológiai szakasszisztens). Az ápolóival - tehát, ami a gyakorlóra épül - viszont nemcsak szakápoló (pl. légzőszervi szakápoló) lehetsz, hanem szakasszisztens is. A eü asszisztens viszont nem lehet szakápoló. Vagyis a gyakorló ápoló + ápoló éri meg a legjobban.

2015. jún. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!