Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem lenne jobb a hetibér a...

Nem lenne jobb a hetibér a havibér helyett?

Figyelt kérdés
Így gyakrabban jutna mindenki pénzhez, bár természetesen kevesebbhez, mint egyszerre. De gondolom a banki átutalási költségek miatt ez nehezen megoldható. De tudtommal van olyan ország (asszem USA), ahol így keresnek az emberek.

#bér #hetibér
2015. jún. 14. 23:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És még egy törvényben meg is van határozva a minimális havi/heti/napi/órabér.
2015. jún. 14. 23:34
 2/12 anonim ***** válasza:
4%
Ja, remek lenne. Heti 17 rongyból élhetne a melós. Miből fizetné ki első héten a lakbért? Okostojás!
2015. jún. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%
Magyarországon nem lenne előnyös. Ha valami többe kerül, mint a heti bér, azt az egyszerű ember (úgy 8 millióan lehetnek ilyenek) nem tudná kifizetni.
2015. jún. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg ott van a bibi, hogy a lakbért, rezsit egy összegben kell kifizetni határidőre. Mindig félre kellene tenni a heti bérből. Az ember nem csak a hónap utolsó/második felében "kuporgatna", hanem minden hét második felében. Banki és munkáltatói oldalról úgy gondolom könyvelik a pénzmozgást, ez is plusz munka lenne részükről. Szerintem nem lenne egyszerűbb.

Meg a tudat is: sz.r.s 17-25 000-ért dolgozok vagy 68-100 000-ért.

2015. jún. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
ez aztán jó nagy bibi... angliában ahol ilyen rendszer van a lakbért is hetente fizeted
2015. jún. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy írni fogja valaki ezeket a dolgokat... De ezeket is részletekben kéne fizetni vagy a határidő más lenne.
2015. jún. 15. 00:51
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

' Az

ember nem csak a hónap utolsó/

második felében "kuporgatna",

hanem minden hét második felében.'


Sose értettem az ilyet. Nekem a honap.vege ugyanolyan mint az eleje. Honap elejèn se szórom el de hónap végèn sincs gond.


Viszont sokan lehetnek hozzad hasonloak mert azt latom hogy honap vegen kenyelmesebb vasarolgatni. Honap elejèt utalom mert tömeg van.

2015. jún. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Ahol heti bér van, ott a lakbért is heti rendszerességgel fizetik gyakran... Az átállás jelentene csak problémát, utána ugyanúgy működhetne a rendszer mint máshogy.


Ennek ellenére teljesen feleslegesnek találom a dolgot, ahol heti bér van (jellemzően angolszász területek), ott ennek évszázados hagyománya van, ehhez igazodnak más területek is, így nem látom annyira, hogy nálunk milyen előnye lenne, ha csak az nem, hogy kevesebb ember tenné meg, hogy hó elején dőzsölés, utána utolsó 1-1.5 hétben küszöb rágás.

2015. jún. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem a siránkozást a lakbérrel, rezsivel, stb. kapcsolatban, totálisan értelmetlen, át sem gondoljátok, mit írtok.


Havi bér esetén az előző havi munkádért járó pénzt kapod meg kb. 10-ig. Heti bér esetén az előző heti bért kapnád meg mondjuk a hét közepén, minden héten. Rosszabb ettől nem lenne.


Példa: havi 80 ezret keresel, legyen mondjuk az egyszerűség kedvéért 4 hét 1 hónap.

Havibér: dolgozol január 1-től 31-ig, február 10-én megkapod a 80 ezret.

Hetibér: dolgozol január 1-től 7-ig, kapsz január 10-én 20 ezret. Mennyi pénzt kapsz összesen február 10-ig? 80-at, de szerencsés esetben már a februári 1. heti pénzt is megkapod.

Lakbérért jönnek február elején, és ha nem vagy akkora gyökér, hogy hó közben elköltötted, akkor szépen kifizeted.


Hol itt a gond? Miért kivitelezhetetlen ez?

2015. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Én dolgoztam olyan helyen, ahol hetente kaptunk fizetést (vendéglátás).

Férjem szakácsként naponta kap...


Semmivel sem jobb, mintha havonta kapnánk.

Szerinted miért jobb?

2015. jún. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!