Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány éves kortól lehet diákmun...

Hány éves kortól lehet diákmunkát vállalni? 15/Lány

Figyelt kérdés

2015. jún. 15. 14:57
 1/5 anonim válasza:
0%

Én 15/F vagyok. Nyáron megyek fát vágni, ismerősöknél.

Fizetnek érte rendesen.

2015. jún. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

elvileg 16 éves kortól, de a munkák 99%-a 18 év felettieknek van meghirdetve.

15 évesen sajnos még nem vállalhatsz diákmunkát, maximum önkénteskedhetsz (de azért nem kapsz pénzt), vagy az ismerőseiddel megbeszélheted, hogy babysittinget vállalsz, korrepetálsz vagy segítesz pl. a kertben...

Sajnos 16 éves kortól is csak hatalmas szerencsével/kapcsolatokkal/nyelvtudással lehet egy-egy jó diákmunkát elcsípni, mert a legtöbb a 'McDonaldsban krumplipucolás 2 forintért" kategória.

mindezek ellenére én nem akarom elvenni a kedvedet a diákmunkától, mert rengeteg klassz embert megismerhetsz, átértékeled a pénz és a felelősség fogalmát, és nem utolsó sorban pályakezdőként abszolút plusz pont lesz.

A helyedben , ha nem szorulnék rá, inkább beiratkoznék valami idegennyelvi tanfolyamra, vagy táborba, azzal többre mész

2015. jún. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jogilag 15 évesen a nyári szünetben lehet dolgozni, szülői beleegyezéssel, 16 év felett pedig az év bármely szakaszában, beleegyezés nélkül.

Technikailag: lásd az előző választ.

2015. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Miért kellett lepontozni?

Elmondtam az én szempontomból.

Egy hasonlítási alap.

Sok értelmiség van...

2015. jún. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert nem a kérdésre válaszoltál...
2015. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!