Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » MOST TÉNYLEG! Hány éves...

MOST TÉNYLEG! Hány éves kortól lehet diákmunkát vállalni? NAGYON SZERETNÉM MEGTUDNI! SZÜKSÉGES LENNE

Figyelt kérdés

kerestem már lyen kérdéseket de mindig más válaszok voltak volt már 17-16 iskola mellett 15 iskolai szünetekben és volt már 14 iskolai szünetekben szülői engedélyel!

MOST TÉNYLEGESEN MELYIK IGAZ?


2015. febr. 17. 17:23
 1/2 2xSü ***** válasza:

Google: diákmunka feltételei

Ez alapján ezt találtam:

[link]


„Munkaviszonyt – a Munka Törvénykönyve alapján – az létesíthet, aki a 16. életévét betöltötte, de az iskolai szünet időtartama alatt foglalkoztatható az a 15. életévet betöltött tanuló is, aki tanulmányait általános iskolában, szakiskolában vagy középiskolában nappali rendszerű képzésben folytatja. 16 éven aluli esetén szükséges a törvényes képviselő, azaz a szülő hozzájárulása. A diákok munkavállalását tekintve adózási szempontból semmilyen különbség nincs, tehát a közép- vagy felsőfokú oktatási intézménnyel tanulói, hallgatói jogviszonyban álló diákokra ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a többi munkavállalóra.”

2015. febr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm hogy megkerested és leírtad én nemrég lettem 14 de én a 15-öt tartottam reálisnak ezért is kérdeztem meg ! de mostmár tudom :D

köszi mégegyszer!!!!! :D

2015. febr. 24. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!