Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes matematikusnak tanulni?

Érdemes matematikusnak tanulni?

Figyelt kérdés
Most még szeretem a matekot nem tudom mi lesz később. Az lenne a kérdésem hogy manapság érdemes matematikusnak tanulni? Hol lehet ezt tanulni? Milyen fajtái vannak? Könnyen és hol lehet elhelyezkedni vele? A fizetésük milyen?

2015. jún. 16. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok matematikus de a véleményem az, hogy a matematika főként akkor hasznos, ha valamilyen más területtel kombinálod:

pl. mérnöki tudománnyal, programozással, gazdaságtannal, fizikával stb.

A matematika minden tudomány alapja, így elég nagy a választék e térn, ezért a fizetés is nagyban eltér..


Képzése főként két irányra oszlik:

- Alkalmazott matematikus (kb. a fenti, más területhez is értő matematikus, kevesebb elméleti háttérrel)

- Matematikus (aki tisztán matematikával foglalkozik, elméleti zseni)


Persze van még pénzügyi matematikus, tanár stb. de ezekre a matematikusok is inkább úgy tekintenek mint akik kevésbé jártasak a matematikában.


Tanulhatod sok egyetemen, de nem mindenhol érdemes. Ahol érdemes az pl. ELTE-TTK, BME-TTK és még néhány hely..

2015. jún. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerinted mivel érdemes kombinálni?
2015. jún. 16. 18:53
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A "most még" mit jelent? általános iskola, középiskola vagy egyetem? Mert a főiskolai/egyetemi matematika egy egész más világot nyit meg :) Én is úgy látom, hogy olyan terület felé érdemes orientálódni, ahol alkalmazni is lehet a matematikát. Pl. a programozók eleve keresettek, de aki algoritmizálásban is otthon van (ami már inkább matematika), az bizony elég komoly fizetéseket zsebelhet be itthon is, míg egy szimpla matematikus lehet, hogy csak tanítani tud elmenni. Keress csak rá pl. az algoritmus fejlesztő állásra, biztos jópárat találsz...
2015. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Proginfón elég sok a matek és nagyon jól lehet vele keresni.
2015. jún. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Programozóként csak akkor érdemes annyit foglalkozni vele, ha olyan irányba akarsz tovább menni, ahol tényleg fontos a matek, különben csak szökőévente fogsz matematikai szempontból is érdekes problémákba ütközni.
2015. jún. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
100%
Ha maga a matematika érdekel, akkor igen, érdemes matematikusnak menni. Ha csak azért érdekel, mert a részdiszciplínái némelyike jó keresetet biztosít, akkor menj alkalmazott matematikusnak.
2015. jún. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2.válaszoló:Hol kéne elvégeznem?
2015. jún. 17. 21:38
 8/8 anonim ***** válasza:
programtervező matematikusként programozóként (fejlesztőként) nagyon jól lehet keresni.
2017. febr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!