Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fundamenta személyi bankár...

Fundamenta személyi bankár voltam másodállásban kb 5 hónapig viszont szeretném abbahagyni. Egyéni vállalkozóként kellett csinálni. Milyen költségekkel jár a Fundamenta felé az, hogy "kilépek"?

Figyelt kérdés

2015. jún. 18. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Van megbízási szerződésetek nyilván, ami alapján dolgozol nekik. Abban le van írva minden.
2015. jún. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha voltál fizetős képzésen és esetleg nem kerestél annyit, mint amennyibe az került és így nem tudták levonni, akkor azzal tartozol. Ha nincs ilyen, akkor semmibe nem kerül. Leadod a tabletet és minden nyomtatványt, ami nálad van, majd érzékeny búcsút vesztek egymástól.
2015. jún. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Regalap 1-en voltam és a hatóságin, amire még az indulás előtt befizettem a 34.000 Ft-ot. Nekem akkor azt mondták, hogy a képzés díja valójában 340.000 Ft de a Fundamenta állja a 90%-át. Attól félek, hogy azt a 306.000 Ft-ot fogják majd követelni rajtam, és az is furcsa, hogy mikor bejelentettem a mentoromnak, hogy be szeretném fejezni és visszaadnám a kitöltetlen ügyfélmappákat, sértődést éreztem a hangján és azóta (kb 3 hete) nem veszi fel a telefont és nem reagál az sms-emre közben nálam vannak az iratok és félek, hogy valahogy ezt "meg akarják bosszulni" tudniillik legfőképp a vezetőim tarthatatlan viselkedése miatt szeretnék minél távolabb kerülni ettől a munkától.
2015. jún. 22. 08:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a regalap díja annyi, amennyit befizettél, nem tudok olyan hivatalos kommunikációról, ami ennek ellentmondana. Azt elképzelhetőnek tartom, hogy pár fundamentás önhatalmúlag alkalmaz ilyen kommunikációs trükköket, ha új munkatársat szerveznek be. Hogy ez mennyire etikus, az más kérdés. Ha valóban ilyen sokba kerül a képzés és visszakövetelnék kilépéskor, akkor erről valaminek szerepelnie kellene a szerződésedben. Nézd át és ha tényleg van ilyen, akkor megkaptad a választ. De ha nincs, akkor ne aggódj, csak a szerződésben leírtak számítanak!. Az elég gyakori, hogy ha valaki kilép, akkor a mentora átmegy bunkóba. Ez attól függően, hogy honnan nézzük, akár még érthető is lenne egy bizonyos mértékig. A mentor néha csak hatásgyakorlás céllal játssza a sértettet, hogy szarul érezd magad, de néha valóban besértődik. Olyan szempontból érthető, mert időt és energiát fektetett beléd (már, ha fektetett) részeben a te sikered, részben a saját sikere érdekében. És ilyenkor ez a belerakott munka megy a levesbe, amitől érthető módon nem boldog az, akinek raboltad az idejét. És mivel innentől kezdve nincs dolgotok egymással, nincs belőled haszna sem, félredob és max akkor áll veled szóba, ha épp sok szabadideje van. Meg kedve. Ha innen nézed, akkor ez még érthető is. De sok esetben az emberi gyarlóság ezt felülírja. Sok "mentor" elvárja, hogy neki ne kelljen a kisujját sem mozdítania, te tudj magadtól mindent és termelj, "hiszen az neked is jó" - mondja, de közben csak a számok pörögnek előtte, hogy mennyi prémiumot kap utánad. Egyszóval nem kimondottan követi a know how-t. De ha kilépsz, akkor bezzeg alkalmazza az arra tanultakat. Csak addig nem...
2015. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kenyer79 ***** válasza:

A 305 akkor lett volna, ha végig csinálod a többi tanfolyamot is.

hitelképzés, tablet, mentor tréning, esetleg biztosítási képzés.

Ha ezeken nem vettél részt, nem kérnek semmit. Ahogy az előttem lévő írta, leadod ami nálad van, és többet nem találkoztok.

2017. nov. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!