Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaviszonyo...

Határozott idejű munkaviszonyom február 28-án lejárt. Ma voltam bent dolgozni, a főnököm tudtával (már régebben adott ki mára is feladatot). Akkor most valóban határozatlan lett a munkaviszonyom? És ha igen, hogyan tudnám ezt érvényesíteni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 23:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem írtatok alá szerződést, akkor ingyen dolgozol.
2010. márc. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
Amíg legalább szóban nem mondta és aztán nem írtál alá szerződést, addig nem határozatlan. Hivatalosan onnantól, ha papírod is van róla.
2010. márc. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondolok. Kérem, csak hozzáértők írjanak! Köszönöm.

2010. márc. 2. 00:03
 4/17 A kérdező kommentje:
Utolsó bekezdés a lényeg.
2010. márc. 2. 00:04
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Amíg nincs írásos szerződésed arról, hogy mely naptól határozatlan a munkaviszonyod, addig hivatkozhatsz bármire, az nem számít határozatlannak.
2010. márc. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szabály szerint, mivel a főnököd tudtával dolgoztál, határozatlanná vált. Na de a mai világban sajnos nem sok munkáltatót érdekelnek a szabályok. Dolgozol tovább is, vagy csak 1-én?
2010. márc. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Én is úgy tudom, hogy ha nem számoltatnak le, nem kapod meg a papírokat, nem kapsz új határozott idejű szerződést, akkor az előző szerződésed határozatlanná válik.
2010. márc. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, úgy érzem, mivel engem vert már át munkáltató, és próbáltak később is (de csak interjúig jutottak), hozzáértő vagyok a témában. Csak a határozott idejű PRÓBAIDŐ után válik határozatlanná a szerződés, ha nem küldenek el. A határozott idejű munkaviszony határozott idejű, ha tovább akarnak foglalkoztatni, ahhoz új szerződés kell a munkáltató és a munkavállaló aláírásával, függetlenül attól, hogy határozott vagy határozatlan időben akarnak tovább foglalkoztatni. Kérj szerződést, addig ne dolgozz, így tiszta, egyébként akár az is megtörténhet, hogy nem jelent be, és dolgozol feketén, aztán az orvosnál derül ki, hogy nem vagy biztosítva. Függetlenül a szabályoktól. Hidd el, a munkáltatók sokmindenre képesek, hogy kikerüljék a szabályokat. Ő határozott idejű szerződést kötött veled, határozott időre jelentett be. Ha tovább akar foglalkoztatni, újból be kell jelentenie. Szerződés nélkül hogy bizonyítod, ha probléma van, hogy márpedig te dolgoztál? A munkáltató simán letagadhatja.
2010. márc. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Az előttem szólónak: A munkaszerződésével bizonyítja és azzal a ténnyel, hogy nincs meg a kilépőpapírja február 28-i dátummal. Ezen tények a hatályos munkajogi szabályok szerint a szerződés SZÖVEGEZÉSÉTŐL függetlenül elégségesek arra, hogy a határozott idejű szerződést határozatlan idejűvé - és ha az ezzel kapcsolatos kérdések, pl. felmondási idő nem szabályozott, akkor a munka törvénykönyve és kapcsolt jogszabályok az irányadóak - váljon.

Tehát ha te MA kapod meg a leszámolópapírjaidat, annyit kell rávezetned a cégnél maradóra, hogy átvettem: 2010. március 2. Ez a tény és az aláírásod ELÉGSÉGES arra, hogy a szerződés érvényben maradjon. Így legalább egy havi felmondási idő meg fog illetni.


A munkáltatót pedig kötelezik a határozatlan idejű szerződésre vonatkozó jogszabályok. Tehát ha nem jelent be - de számodra ezt közli, akkor elég rendesen munkajogi jogszabályt sért, amelynek következménye lesz.


Az biztos, hogy ha te február 28-a utáni napon dolgoztál és ezt a munkáltatói jogok gyakorlójának tudtával tetted, akkor munkaviszonyod határozatlan idejűvé vált.

2010. márc. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Határozott idejű szerződésnél is kell kilépőpapír? Én akkor is kérném a szerződést, mert mint írtam, jártam már rosszul, a munkáltatót persze megbüntették, de én fél év ügyintézést, idegeskedést és utánajárást, és 3 hónap TB-ellátásból kiesést úsztam volna meg, ha tisztességes a munkáltatóm.
2010. márc. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!