Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaviszonyo...

Határozott idejű munkaviszonyom február 28-án lejárt. Ma voltam bent dolgozni, a főnököm tudtával (már régebben adott ki mára is feladatot). Akkor most valóban határozatlan lett a munkaviszonyom? És ha igen, hogyan tudnám ezt érvényesíteni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 23:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Igen, ma is dolgozom. Szerintem úgy tervezik, hogy majd kapok még egy határozott idejű szerződést, de én inkább ezt váltanám határozatlanra...

Kedves utolsó előtti válaszoló: most akkor a munkáltatónak jelezzem, hogy már határozatlan vagyok, vagy hogy?

Ja és a tegnapi munkám miatt a céges papírokon ott az aláírásom, szóval nem tudják letagadni, hogy dolgoztam tegnap.

2010. márc. 2. 09:29
 12/17 anonim ***** válasza:
89%

A munkaszerződésed közös megegyezéssel módosíthatjátok, tehát ha aláírsz egy újabb határozott idejű munkaszerződést, akkor kvázi-ráutaló magatartással ezt meg is teszed - hozzáteszem, abszolút szabálytalanul.

A te szerződésed minden további papírozás NÉLKÜL határozatlan idejű, a bíróság bármilyen perben ezt ki is mondja, ha arra kerülne a sor.

Ha kapsz egy újabb határozott idejű munkaszerződést, jelezd a munkaügyesnek, hogy semmi szükség rá, számodra ideálisabb a határozatlan idejű szerződés, amellyé a legutóbbi szerződésed alakult. Ezt a munkaügyes is tudni fogja...


A kérdés, hogy mivel jársz tulajdonképpen jobban. Hiszen ha "nagyon pattogsz", akkor könnyen kirúghatnak - hiszen határozatlan idejű szerződés esetén a felmondási időt betartva ezt megtehetik. Még csak a felmondási indok is helytálló, a munkakör érdekmúlására fog tudni hivatkozni (hiszen előtte határozott időre foglalkoztatott, így jogosan érvelhet azzal, hogy már nincs szükség a munkakörre.)


Tehát ésszel, a cég hozzáállásán is múlik, hogy mi a helyes lépés.

2010. márc. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azt csinálsz, amit akarsz, de legyél nagyon óvatos.
2010. márc. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy hogyne kellenének kilépőpapírok a határozott idejű munkaviszony után :) És ezt az utolsó munkában töltött napon, azaz a szerződésben rögzített határnapon (vagy azt megelőző munkanapon) kellett volna megkapni. Ez nem történt meg, így jogilag határozatlan idejű a munkaviszony.
2010. márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem utána kell ennek járni alaposan, a kis cégek szeretnek csalni (sajnos tapasztalat), aztán a munkavállaló kapkodja a fejét, ha csőstül jön a baj. Legyen tiszta, én nem bíznám a véletlenre. Oké, hogy jogilag, de szerinted hány munkáltató van tisztában a joggal, és hány tojik rá? Sajnos az utóbbi van többségben, és bíznak benne, hogy a munkáltató nem fog majd szólni, mert nem tudja, mit kell csinálni, amikor benne hagyják a slamasztikában (és sokszor sajnos ez be is jön).
2010. márc. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
És ha nem kapok újabb határozott idejű szerződést, hanem úgy vannak vele, hogy vegyünk búcsút egymástól? Akkor hogy jelezzem, hogy a munkakörömre és a fizumra továbbra is igényt tartok, mivel határozatlanná alakult a szerződésem?
2010. márc. 2. 14:37
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ha szóba kerül a munkaviszony vége, közöld, hogy tudomásod szerint a szerződésed határozatlan idejűvé vált, így csak felmondással küldhetnek el. Addig amíg nem kerül szóba, hogy megválnak tőled, nem kell mondanod semmit. Lehet, hogy a főnököd ezt nagyon jól tudja, és tudatosan csinálta így.
2010. márc. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!