Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Meló-Diák-nál minden hónap...

A Meló-Diák-nál minden hónap hányadikán utaják a fizetést?

Figyelt kérdés

2015. jún. 29. 11:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

" A diákoknak is minimálbért adnak a

munkák 90%-ánál. Nem tudom hogy

honnan jön egyeseknek ez a "többet

fizetnek"dolog. "



Normal munkavallalo 100 forintbol kap 65,5 forintot adozas utan.

Diak 84-et adozas utan. (neki csak 16% szja van, normal munkasnak nyugdij, tb, munkaeropiaci jarulek is!)

Tehat a diak tobbet kap.


Szoval a minimalbéresek tömege igenis álmodozik a diákok legalacsonyabb fizuja után. ;)

2015. júl. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

És azután is álmodozik, hogy nincs táppénz, nincs nyugdíjba beszámítás, nincs álláskeresési járadék, még éveket is lehúztál így?

Azután is álmodozik, hogy iskolaszövetkezetnél nincs fizetett szabadság, nincs havi fix, és abban sem lehetsz biztos, hogy holnap még kellesz, gyakorlatilag mint egy örök próbaidő?

Vagy ezek után már nem álmodoznak, csak az a 18,5% hiányzik nekik? Arról nem is beszélve, hogy ennek a 80-90%-át a szövetkezet és a megbízó fölözi le, tehát átlagosan alacsonyabbak a diák órabérek. (Persze nyilván minimálbérnél nem lehet kevesebbet adni, de ami diáknak minimálbér, az máshol nem minimálbér.)

2015. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

" Arról nem is

beszélve, hogy ennek a 80-90%-át a

szövetkezet és a megbízó fölözi le,"


ez kamu, ilyen nincs, nem tudom honnan szeded...


sok évet diakmunkaztam és soha egy fillerrel se adtak kevesebbet mint amiben megallapodtunk az elején brutto.

nem hogy 90%-ot lenyuljanak :D

2015. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Sehol nem írtam, hogy a bruttó béred 90%-át lenyúlják, szándékosan érted félre. A 18,5% 80-90%-át fölözik le (amiről oly sokan álmodoznak), mert nehogy azt hidd, hogy amit neked kiírnak bruttót, annyit fizet a megbízó cég a szövetkezetnek.


Példa: én havi 190 ezer forint körül keresek a cégnél, ahol diákmunkában vagyok. Mondták a főnökeim, hogy számolgattak, és rendesen bejelentve, ha ők ugyanannyit áldoznának az én bérköltségemre, kb. havi nettó 160-170-et kapnék kézhez. Hol van a 18,5%? És akkor rendes munkaviszonyban a munkáltató fizet 1-2 + járulékot is a munkabér után, ami szintén nem 2 fillér.


Tehát akkor lássuk csak: jól jár a munkáltató, mert kevesebbet fizet, mint a saját ugyanolyan beosztású alkalmazottainak, jól jár a szövetkezet, mert egy csomót eltehet belőle. Valamennyire a diák is jól jár, de koránt sem úgy, hogy az irigylésre méltó lenne.

2015. júl. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

" mert nehogy azt hidd,

hogy amit neked kiírnak bruttót,

annyit fizet a megbízó cég a

szövetkezetnek."


Nyilvan nem de hol erdekel az engem? Engem az erdekel, hogy nekem mennyit akarnak adni és tényleg negkapom-e azt.


Amugy 20-30%nal nincs több. Ez a 90 nagy hulyeseg.

2015. júl. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Jó, szerinted hülyeség.


Vegyünk egy példát:


Van egy pozíció, ahol mondjuk 100 Ft/óra a piaci alapú nettó bér. (Az emberek általában nettó, tehát kézhez kapott bérben szeretnek gondolkozni.)


Normál munkaviszonyban ehhez a bérhez 153 Ft-os bruttó órabér kell (hiszen a bruttónak a 65,5%-át kapod kézhez). Ehhez még hozzájön némi munkáltatói teher is: szociális hozzájárulási adó + szakképzési hozzájárulás = 44 Ft, Tehát a munkáltató teljes költsége 197 Ft.


Iskolaszövetkezeti jogviszonyban: 119 Ft a bruttó (hiszen csak 16% SZJA van). Más költség nincs. Mi lett a különbözettel, a 78 Ft-tal? Nagyon egyszerű: egy részét a megbízó cég teszi el, egy részét pedig a szövetkezet azáltal, hogy többet kér a megbízótól. Ha jó kedvük van, kicsit megtolják, is kiírják ezt a munkát 130 Ft-os bruttóval, és akkor már +pár százalék is beesik (de ez sem mindig igaz). Még mindig 67 forint a különbözet a "normál" bérköltséghez képest, 23 a bruttóhoz képest. Akkor már látod, hol van a 80-90%?


Tehát az az okfejtés, miszerint a diákoknak hú de jó, nem állja meg a helyét, mivel a bruttó órabér (és az összes bérköltség) átlagosan alacsonyabb lesz ezen a piacon. Nem úgy van ám az, hogy ugyanaz a bruttó, és akkor milyen sok megy a zsebbe. Hiszen a diák nem fog panaszkodni, mert ugyanannyit kap kézhez, vagy esetleg még egy kicsikével többet is, mint egyébként. Ezzel szemben a munkáltatóknak nagyon megéri, és emiatt létezhetnek iskolaszövetkezetek, akiknek a tulajdonosa elteszi a zsíros lóvét.


Lényegében azt a pénz, amit járulékokra költenél, hogy - elvileg - jobban menjen az ország, és te is többet kapj vissza problémás esetben (betegség, munkakeresés, nyugdíj), most megy magánkézbe. Közben meg mindenki azt szajkózza, hogy de jó a diákoknak, alig fizetnek valamit! Holott nagyon kevés pénzzel kapnak többet, ha egyáltalán, cserébe meg semmi nincs.

2015. júl. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Akkor már látod, hol van a 80-90%? "


Nem, nem látom. Valamit durván elszámoltál, de sebaj.


De sose értettem az ilyen embereket, akik azon mérgelődnek, hogy mások hol és mennyit keresnek. Túrkálj a saját pénztárcádban.

2015. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"De sose értettem az ilyen embereket, akik azon mérgelődnek, hogy mások hol és mennyit keresnek. Túrkálj a saját pénztárcádban."

Gondolom, ezt magadnak szántad, mivel a beszélgetés általad ezzel a megjegyzéssel kezdődött:


"Netto minimalbernel joval tobbet, szoval ez amolyan mihez kepest alacsony. A minimalberhez vagy a kozmunkahoz kepest alomfizu a legrosszabb diakmelo is."


Mindegy, nyugodtan szólogass be magasztos gondolatokat, ha nem érted, nem kell értened, ragaszkodj a saját álláspontodhoz, amit nem támasztasz alá. Én a részemről lezártam.

2015. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Oké, heló... jó diákmunkát továbbra is.
2015. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Annyit szeretnék kérdezni,hogy egy összegben utalják a fizetést vagy sem?

Mert nekem ma utaltak kemény 298 Ft-ot.

2015. júl. 9. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!