Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogyan találtatok munkát?...

Ti hogyan találtatok munkát? Zömében ismeretség útján, vagy spontán hirdetés jelentkezéssel? És hogyan vészeltétek át a munkanélküli időszakot, elsősorban lelki értelemben hogyan éltétek túl?

Figyelt kérdés
December óta munkát keresek, rengeteg hirdetést néztem online, illetve nagyon sok ismerősömnek szóltam személyesen is és távolabbi ismerősöknek is küldtem emailt h ha hallanának valamit a saját munkahelyükön vagy ismerős által akkor szóljanak már. Lassan kifogytam az ötletekből................ :(
2015. júl. 2. 15:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekel. Igaz, még tanulónak számítok, de ettől függetlenül érdekel. xd


Milyen végzettséged van?

2015. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
6 év alatt a 3. munkahelyemen vagyok. Mindig neten kerestem állást, nincs annyi ismerősöm, hogy tudjanak munkát szerezni... A leghosszabb időm munkanélküliként 5 hét volt, lekopogom. Talán jó az önéletrajzom, vagy megnyerő a stílusom, nem tudom. Pedig nincs egy nagy durranás végzettségem (OKJ - Rendszerinformatikus)
2015. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja kérem, az informatika az egyik legkeresettebb szakma...


Én az elmúlt 8 évben az összes munkámat ismerősön keresztül kaptam - találtam. Jókat, rosszakat egyaránt :D

2015. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
Én hr-s vagyok és mivel ez egy bizalmi állás, 90%ban ismeretség útján kaptam állást. Persze pályáztam is profi önéletrajzzal( 2 diploma, angol-német ffok, sok-sok munkatapasztalat), de nem tudom mi kell a cégeknek, mert nem nagyon hívtak pofavizitre sem. Végül ismerős útján kaptam állást. Nehezen viseltem a munkanélküli korszakot, főleg mivel azt kaptam, h túlképzett vagyok. :-( És persze pénzem sem volt.
2015. júl. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%

"2 diploma, angol-német ffok"

Gratulálok hozzá. :) Ez nem mindenkinek menne. Még lehet, a középfokú nyelvvizsga sem. És lehet, valakinek egy diploma se menne.

Szóval grat. :)

2015. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! szívesen várok még! :) Agrármérnök vagyok.
2015. júl. 2. 18:21
 7/20 anonim ***** válasza:
Köszi 81%os! és látod mégsem tudok ismerős nélkül elhelyezkedni. Mert még engem sem hívnak be interjúra protekció nélkül.
2015. júl. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
44%

Pedig az nem egy semmi teljesítmény.

Nem mindenkinek könnyű még a fele se annak, amit te elértél.

De hogy neked is protekció kell, az kissé elkeserítő.

2015. júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
fejvadász cég, bár mostanában ők keresnek, nem én őket
2015. júl. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 böbe91 válasza:
85%

Szia. Szintén agrármérnök vagyok, decemberben államvizsgáztam. Vidéki városban élek.

Jól viseltem az állástalanságot, egészen addig, míg a szintén agrármérnök barátnőm nem vették fel a legelső helyre ahova behívták interjúra. Ekkor kerestünk 2-3 hónapja állást, szóval elég nagy szerencséje volt mondhatjuk. Utána jött igazából nekem a nehéz része az álláskeresésnek. Jó munkát kapott, jó fizetéssel, közben engem továbbra sem kerestek sehonnan. Nagyon magam alatt voltam. Így telt el még 3 hónap. Végül az Ő ajánlásának hála kaptam egy állást a közszférában.

Nem vagyok megelégedve, de legalább van állásom...Az önbecsülésem nem sokat javult azóta sajnos, mivel úgy érzem még mindig sehol se lennék ha nem protezsál be..

Nagyrészt a szerencsén múlik a dolog szerintem

2015. júl. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!