Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy diák, iskolaszövetkezeten...

Egy diák, iskolaszövetkezeten kívül is bármikor felmondhat?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és a szüleimre jelenleg nem számíthatok, ezáltal munkát kell vállalnom. Találtam egy apróhirdetést, miszerint az egyik helyi sörözőben kisegítő pultost keresnek, akár egy diák személyében, szakképzettség nélkül. Július 17. napjától kezdhetnék (hétfő-szombat, 8 órás munkaidő) a hirdetés szerint, és a munkaszerződés időtartama határozatlan ideig tartana. Viszont, én csak július 31. napjáig szeretnék munkát vállalni, mert úgy gondolom, az addig összegyűlt pénz is igazán szép, és a nyár utolsó hónapját élvezni is szeretném. Ezt is közöljem a foglalkoztató képviselőjével, hogy mennyi időtartam az, amennyit dolgozni szeretnék? Így is szoktak foglalkoztatni?

2015. júl. 6. 20:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Így nem fognak foglalkoztatni, hiszen határozatlan időre keresnek embert, nem 2 hétre. Tehát ha elmondod, ki fogsz esni, nem fognak szenvedni veled.

Ha nem mondod el, az nem teljesen korrekt, de ha van próbaidő (ami általában van, 3 hónap), azon belül indoklás nélkül azonnali hatállyal felmondhatsz. Tehát bemész 31-én, és közlöd, hogy holnaptól nem jössz. Nyilván nem fognak tapsikolni örömükben.

Te dönts el, hogy szeretnéd. Attól, hogy diák vagy, semmilyen más szabály nem vonatkozik rád. A fiatal korod miatt esetleg, de nem a felmondás tekintetében. (Mondjuk fiatal munkavállalóként szerintem nem is fognak felvenni egy sörözőbe.)

2015. júl. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!