Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérhetem egy barátom bankszáml...

Kérhetem egy barátom bankszámlájára a fizetésemet? A nevét muszáj megadnom hozzá?

Figyelt kérdés
Nincsen bankszámlám és csak ebben a barátban bízhatok annyira, hogy a számlájára kérjem a fizut. Ugyanakkor ő nem szeretne névileg szerepelni sehol. A munkáltató mindenképp megtudja kinek a számlájára utal?

2015. júl. 9. 09:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%
Igen
2015. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Mivel meg kell adni a számlatulajdonos nevét is, nyilván megtudja. Miért nem nyitsz te egy számlát?
2015. júl. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A költségek miatt!
2015. júl. 9. 09:54
 4/21 anonim ***** válasza:
62%
Komoly költsége van. Akár évi szinten kerülhet 1000 ft-ba is.
2015. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A fizetés túl kevéske lesz a számlavezetési díjhoz és egyéb költségekhez képest.
2015. júl. 9. 09:57
 6/21 A kérdező kommentje:
Most néztem utána, az én esetemben minimum havi 500 lenne a számlavezetési díj, egyéb használatról nem beszélve. Az én pénztárcámnak ez is sok per pillanat. Hol találtál 1000t/éves számlavezetési díjat, mesélj.
2015. júl. 9. 09:59
 7/21 anonim ***** válasza:
21%
Van 0 is. Nekem is annyi. Szépen megnézed az egyes konstrukciókat.
2015. júl. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nagy fizunál talán lehet 0 de kicsinél sosem az. Már megnéztem és egyik sem jó nekem. De egyébként sem akarok saját bankszámlát csak emiatt.
2015. júl. 9. 10:10
 9/21 anonim ***** válasza:
64%
Persze lehet 0 a számlavezetési díj, ha százezer felett a fizud, amit utalnak rá havi rendszerességgel és megtakarítást is tartasz rajta több százezret.
2015. júl. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként pedig szerintem bárkinek a számlájára kérheted!


Tapasztalatból mondom, mert munkaügyi központban dolgozom, és nem egyszer jártunk már úgy, hogy az ügyfél rossz számlaszámot adott meg. Legutóbb például a Telekom számlaszámát. A rendszer nem ellenőrzi, hogy kinek a nevén van az adott számla, csak azt, hogy létező számlaszámról van-e szó.

Vagy például én míg el nem váltam, közös számlánk volt a férjemmel, és nem az volt a számlatulajdonos megnevezése, hogy XY és XY-né ( mondjuk nem is XY-nének hívtak!), hanem csak a férjem neve szerepelt rajt, és a munkáltatóm simán rá tudta utalni a fizetésemet, semmi gond nem volt vele.


Azonban, valóban létezik nagyon alacsony költségű bankszámla.

Nekem Raiffeisen dijnullázó 2.0 van, és ezen a havi bankköltségem összesn 171.-ft, ebből 63- ft a 3 sms díja, amin értesítenek a jóváírásról, de ezt sem muszáj kérned.

Van valami feltétele, hogy minimum mennyi jóváírásnak kell rá érkezni havonta, de ebben már nem vagyok biztos, nem akarlak félrevezetni, talán 125.000.-

2015. júl. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!