Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérhetem egy barátom bankszáml...

Kérhetem egy barátom bankszámlájára a fizetésemet? A nevét muszáj megadnom hozzá?

Figyelt kérdés
Nincsen bankszámlám és csak ebben a barátban bízhatok annyira, hogy a számlájára kérjem a fizut. Ugyanakkor ő nem szeretne névileg szerepelni sehol. A munkáltató mindenképp megtudja kinek a számlájára utal?

2015. júl. 9. 09:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%

"Nagy fizunál talán lehet 0 de kicsinél sosem az."


Elég sok variáció van, amikor lehet 0 vagy 0 közeli a számla díja. Pl tipikusan a junior számlák is ilyenek. De mivel semmit nem tudunk a kérdezőről, egyszerűbb, ha bankmonitoron megnézi a neki megfelelő csomagokat.


[link]

2015. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
7%

Biztos örülni fog az ismerősöd, amikor előveszi a NAV ezért a szívességért.

És igen, a nevet muszáj megadni. Amennyiben pár száz forintot nem vagy hajlandó fizetni egy szolgáltatásért, akkor ez a társadalom nem neked való.

A Fidesz azt is elintézte neked, hogy ingyen kivehesd a pénzed az automatából. És neked ez sem jó.

2015. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, mindig ennyi energiát fektetsz abba, hogy beírj egy olyan kérdéshez amelyre nem tudod a választ? Ha igen, nem lehet könnyű neked.

A többieknek köszönöm a választ!:)

2015. júl. 9. 12:29
 14/21 anonim ***** válasza:
38%

Igen, kérheted és igen, muszáj megadnod.


Az más kérdés, hogy az utalás valószínűleg elmegy név nélkül / kamu névvel is csak a számlaszámra, de munkahelyek nem szeretnek össze-vissza utalgatni fizetéseket más nevekre, hiszen egy esetleges munkaügyi per kapcsán nehéz megmagyarázni, hogy te most valójában kaptál-e fizetést vagy sem.

2015. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%
Nekem sincs számlán, a költségek miatt szüntettem meg, egy családtagom számláján lettem kedvezményezett, így lett bankkártyám hozzá, de rendelkezni semmiről nem tudok, viszont simán utalták rá a fizumat, a munkahelyemen senki nem kérdezte kié a számla, csak a számlaszámot írták fel.
2015. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
63%
Én mint munkáltató, csak a saját számládra utalnám a fizetésedet. Más nevére szóló számlára semmiképpen...
2015. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem kéred kp-ben a fizetésed? Lehetőség van arra is, egyik munkatársamnak sincs bankszámlája, nyitni nem szeretett volna szintén a költségek miatt, így is elég sovány a bér, most a postás viszi ki neki minden hónapban a fizetését.
2015. júl. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%
én sem értem, miért nem kéred kp-ben, törvény lehetőséget ad rá
2015. júl. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Meg fogom próbálni a kp-s lehetőséget csak készülni akartam egy B tervvel ha mégsem sikerülne.
2015. júl. 10. 10:01
 20/21 anonim ***** válasza:
90%
De már miért ne sikerülne? Törvény kötelezi a munkaadód, hogy kérésre KP-s kifizetést adjon.
2015. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!