Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztria vagy Németország?

Ausztria vagy Németország?

Figyelt kérdés
Szeretnék a párommal az elkövetkezendő években kiköltözni valamelyik országba de nem tudom mivel járnánk jobban és hogy milyen az élhetőség,munkaviszonyok. Nekem még hátra van szakmám a párom egyetemista de egyidőben fogunk végezni. Középszintű nyelvvizsgám van Angolból és jól is beszélem de a németet csak alapszinten, a párom 3évig tanulta a németet de ő is alapszinten beszéli. Mi az ami jobban számít? melyik a jobb?

2015. júl. 15. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
alap nemettel ne szamitsatok semmire.
2015. júl. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem beszélitek a fogadó ország nyelvét, akkor tök mindegy, sehol nem látnak titeket szívesen.

Olyan országba menjetek, aminek beszélitek a hivatalos nyelvét.

2015. júl. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerosom, aki alap nemettel mosogatott Ausztriaban, a vilagtol elzarva. Szallast es etkezest biztositottak neki, igy az 1100-1200 euros keresetet nem is tudta elkolteni, felretette. Ha szorgalmasak vagytok, ilyen helyen megtanulhatjatok a nemet nyelvet. Ugyanakkor en Nemetorszagot javaslom, olcsobb es itt a Hochdeutsch hazaja :)
2015. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Németország. Ausztriával az a baj, hogy néha irdatlan távolságok vannak kisebb városok között. Meg ott kevesebb a munkalehetőség, bár találkoztam olyan szállodával, ahol az egész személyzet magyar volt, még a legutolsó takarító is. Németország nagyobb ---> több a lehetőség is.
2015. júl. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Nyugodtan fogjátok magatokat és induljatok meg a nagyvilágnak,viszont én Ausztriát ajánlom. Én nagyon sokat járok ki apukámmal Ausztriába,többször is voltam már több időre,és én is 8 éve tanulom a németet (iskolai szinten) de az nem elég. Kimentem 1 hónapra és nagyon sok mindent megtanultam,nem gondolkozok alapvető mondatokon illetve szavakon. 14 éves lány vagyok egyébként,és én is ha nagyobb leszek akár felnőtt én kint szeretnék élni. Tirolt nem ajánlom mert nagyon nehéz ott a tájszólás és természetesen meg lehet tanulni és alapvetően beszélik a Hochdeutsch-ot de nem ajánlom akkor sem. Én Német-Osztrák határnál voltam majdnem Ried környékén és iszonyat jó volt,mai napig vissza akarok oda menni akár nyaralni vagy bármi. Ott sok a munkalehetőség is! Ha kell segítség nyugodtan írjt tudok ajánlani és mesélni :) Sok sikert!
2015. júl. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi is Ausztrián gondolkodunk azon belül Bécs az ami szimpatikus nekünk :).
2015. júl. 16. 17:44
 7/11 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%
Bécsben több előny is van, pl.: rendszeres busz-vonat járatok vannak Magyarországra és nincs olyan messze, mint Németország. Viszont ha mindketten csak alapszinten beszélitek a nyelvet (bár kinek mi az alapszint) akkor naggyon nehéz lesz a kezdet. Nem azért, mert nem kaptok munkát, mert kaptok ha kitartóak vagytok, inkább azért, mert olyan munkát kaptok ami lehet, hogy lelkileg tönkretesz titeket... De az is lehet, hogy olyan szakmátok van, amivel angolul is felvesznek titeket (pl.: programozó, informatikai melók), akkor könnyebb lesz talán. Az ügyintézés egyébként remek, és az ams tud támogatást nyújtani német tanfolyamra, de mondanom sem kell, hogy jó előre jelentkezni kell ezekre. Egyébként az 1. év ami elég nehéz, és utána már sokkal könnyebb (ha közben tanultok németet).
2015. júl. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Már megint én vagyok az #5-ös. :)

Igen,egyetértek az előttem válaszolóval (#7-es).

Az AMS tud nektek segíteni,persze még sok más munkáltató...

Viszont egy a baj,hogy ha tőlük akarsz kérni segítséget akkor azt valahogy el kell mondanod nekik...:/ De ott az angol,bár azt nem nagyon díjazzák,mert a szemedbe is bökhetik,hogy akkor minek ide jöttél?!


[link]

2015. júl. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ausztria nekem szimpatikusabb, mert szívesebben látják a magyarokat, meg tényleg nem olyan vészes onnan időnként hazajárni. A kultúra is valamivel kellemesebb. A németek általában teljesen kockák.

Amúgy kézzelfogható szakma nélkül jobbára csak takarítani fogtok. A diploma nem igazán számít, ha bevándorló az ember.

2015. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ez hülyeség,hogy "bevándorló".

Igen is érsz ugyan úgy mint itthon egy diplomával,szakmával,végzettséggel!

#5ös voltam

2015. júl. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!