Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külcégesként dolgoztam közel...

Külcégesként dolgoztam közel fél évig (szerencsére jövőhéttől máshol), nem kaptam műszakpótlékot. Ez így jogszerű?

Figyelt kérdés
Februárban kezdtem el egy neves cégnél dolgozni munkaközvetítő által. Ma megyek leszámolni, de egészen eddig nem kaptam műszakpótlékot. Folyamatos műszakban voltam (6+2) és nem volt több a fizetésem nettó 115-nél. Az ottani saját cégesek nettó 180-190 ezreket vittek haza. Ez csak szerintem nem reális? Vihetném perre? Lenne esélyem?

2015. júl. 23. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A műszakbeosztásod leírnád?
2015. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már nincs meg, de a márciust úgy kezdtem, hogy február 1-től 6 napot dolgoztam 2 nap pihi, utána megint 6 nap meló és 2 nap pihi. Az a lényeg, hogy minden 6 nap váltotta egymást délelőtt-délután-éjszaka. Ja, és minden ünnepnap dolgoztam. Húsvét, pünkösd, május 1....
2015. júl. 23. 09:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, a februárt kezdtem úgy, elírtam. Most áttudtam menni egy "testvércéghez" és nettó 180-am van 3 műszakban.
2015. júl. 23. 09:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze ahhoz, hogy átvegyen a cég bizonyítani is kell, nálunk sem vettek át olyanokat, akik pl. állandóan táppénzre járogattak. Ezek az emberkék maradtak külsősök.
2015. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó. A cég ahol dolgoztam az átutalta pótlékkal együtt a bérem a munkaközvetítőnek, akitől én pótlékot nem kaptam. Most ahiva felvettek azonnal kapom a pótlékot, nem hogy félév után. Én értem, hogy a közvetítő cégek a mi bérünkből élnek, de hogy pl. az éjszakai pótlékot sem kapjak fél évig az durva
2015. júl. 23. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!