Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen esetben hogy néz ki...

Ilyen esetben hogy néz ki megkérdezni a fizetési sávot?

Figyelt kérdés
Nem akarok munkahelyet váltani, csak jelentősen jobb fizetésért maximum. Láttam egy álláshirdetés egy cégnél, ami mindig is tetszett, és a pozíció is pont hozzám illik. Az mennyire lenne gáz, ha jelentkezek, és azzal kezdem, hogy megkérdezem a fizetési sávot? Tudom elég szokatlan, de mivel nem akarok feltétlen váltani, nem akarok fölöslegesen interjúkra mászkálni.
2015. júl. 23. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Mi lenne, ha simán jelentkeznél.


Egy ilyen kérdésre nem fognak válaszolni, hogy "mégis mennyi az annyi", mert komolytalannak tűnsz, ha kíváncsi vagy, akkor szánj rá 2x1 órát az életedből, hogy elmész 2 interjúra, a végén még mindig mondhatod, hogy kösz nem.

2015. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Hát ez jó kérdés... én voltam már úgy, hogy sikeresen vettem 2 kör interjút, megvolt a technikai teszt, infós teszt, nyelvi teszt, ilyen-olyan teszt, aztán a végén megkérdezték a bérigényemet, én meg megmondtam.

Megfagyott a levegő az irodában. Azóta sem keresnek :D

Jelentkezz, annyit tudsz tenni, hogy az önéletrajzba beleírod, hogy fizetési igény: XYZ Ft hó (bruttó személyi alapbért adunk meg!)

2015. júl. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát pont ezért gondolom, hogy a munkáltató szempontjából is jobb. Hány ember fogja interjúztatni, meg mennyi munkaóra megy el vele, és a végén kiderül, hogy teljesen máshol van a két fél elképzelése egymástól.

Mindenki jobban járna, ha már az elején egyeztetik ezt, és nincs félreértés. Külföldi álláshirdetéseknél eleve ott van a bérsáv.

2015. júl. 24. 01:21
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Feri: az elég amatőr cég volt. Nálam mindenhol egy bő keretet már a legelején megkérdeznek, pont azért, mert tudják mondjuk, hogy van egy 100-150 ezrük egy emberre, akkor nem fognak olyannal foglalkozni, aki bemond 300-at. Olyannal még érdemes lehet aki mondjuk 170-et mond, mert vele még lehet, hogy alkudnak, lehet ha nagyon jó, akkor a kereten is lehet mozgatni valamit (ok, ez persze nem ebben a bérsávban reális, de ez csak egy példa :))



A cég viszont nem fogja kiteregetni a lapjait egy telefonon megkeresésre, főleg azért nem, mert nagyon rontaná a pozícióit a béralkuban, ha mindenki már az elején tudná, hogy mennyit kérhet. Én például volt olyan eset, hogy kevesebbet mondtam, mint az ő keretük minimum határa, így mikor kiválasztottak, akkor magasabb bért ajánlottak, mint amit én kértem. Viszont ha előtte egy telefonnal kideríthettem volna, hogy jóval magasabb a keret, akkor magasabbról indítom én is az alkut :)

2015. júl. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó: ez azért volt, mert neked kell eldönteni és tudni, hogy mennyit ér a munkád. Szó szerint ugyanebben a helyzetben voltam és szintén egy magasabb bérajánlatot adtak, mint amit én mondtam, de nem lett volna amúgy pofám anyir bemondani akkor a tapasztalatom (hiánya) és a képzettségem miatt)


Kérdező: az első interjún kérdezz rá erre, maximum rászánsz egy órát az életedből és kiveszel egy nap szabit és kész. Ha már ott vagy és ennyire tudni akarod, én mindneképpen feszegetném a bérsávot, máskülönben minek húzzátok egymás idejét, de telefonon tényleg nem mondanak el ilyet.

2015. júl. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

ma 07:04

egy bizonyos "mocskosmulti" infós cég volt az ELTE-IK-tól nem messze, abban a szép nagy parkban :D

(remélem, eléggé madárnyelven írtam le, és nem törlik emiatt a kommentet...)

Nem volt az amatőr, csak valamiért a bértárgyalást úgy gondolták, hogy a végén ejtik meg, mire a jelölt már kellőképpen megismerte a céget, a feladatkört, bla-bla...

Mondjuk ez tényleg nagyon érdekes kérdés. Én azt vallom, hogy ha most keresek 100 krajcárt, és énnekem 130 krajcár alatt nem éri meg váltani, akkor tojok a feladatkörre, ha nem fizetik ki a 130 krajcárt, akkor maradok a sejhajamon.

2015. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Feri: ott a parkban van egy pár IT-s cég, a nagyok közül én a 3 betűsnél voltam, igaz fejvadászon keresztül, a bérigény elhangzott közvetlenül az első 10 percben, és csak mikor kiderült, hogy van átfedés az igény és a keret között, akkor küldött ki a fejvadász (igaz, utána elkövettek egy borzasztó amatőr HR hibát, de az már más kérdés:))
2015. júl. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az önéletrajzra írd rá a fizetési igényed és, ha nem tudják megadni, akkor úgy sem fognak behívni.
2015. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha jelentkezel, illik az önéletrajban megadni a bérigényt


ha téged keresnek meg pl. fejvadszászok, akkor meg megmondod, hogy mi lenne az, amiért váltanál, legyen az összeg vagy egyéb olyan karrierszempontból neked tettszó dolog, amire vágysz


mostani munkahelyemen megmondtam az interjún, hogy nekem nyugi kell (előző helyről az idegösszeroppanás veszélye miatt dobbantottam) meg a munka elvégzéséhez egy nem olcsó tanfolyam, a munkakezdés után a második héten ott voltam...a főnököm meg békén hagyott dolgozni, amíg volt, az új főnököm dettó, fizetés meg annyi, amennyit kértem


mostanában a fejvadászok hívogatnak, közlöm, hogy mit nem vagyok hajlandó vállalni, földrajzilag hol érdekelhet esetleg ill mennyi a miniumum - ha nem keres többet, akkor úgysem felel meg az igényeimnek, amit ajánlani akart (amúgy én sem akarok munkát váltani, ahhoz legalább a mostani fizum duplája kellene legyen az ajánlat, de arra azért kicsi az esély)

2015. júl. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!