Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most komolyan a motivációs...

Most komolyan a motivációs levél kezdődjön így, hogy jó benyomást tegyek, és behívjanak?

Figyelt kérdés

Cikk a profession.hu-ról:



- "Mire a levél végére ér, a következő két dolog egyikét teszi majd: vagy felveszi a kagylót, és tárcsázza a számomat; vagy a kukába teszi a levelemet. Azon vagyok, hogy az elsőt válassza."


- "Feltételezem, Önnek sem mindegy, mennyi idejét tölti a jelentkezések átböngészésével. Ezért sablonos körmondatokkal nem terhelném. Térjünk a lényegre!"


- "Biztosan megérti, hogy nehéz pár soron keresztül átfogóan bemutatkoznom Önnek. Mégis vállalkozom rá, mert nagyon szeretném elnyerni a meghirdetett állást."


- "Van egy perce? Pont ennyit kérek, hogy bemutatkozzam Önnek."


- "Levelem célja, hogy minél előbb találkozhassunk. Ön ráér szerdán 10 órakor?"


2015. júl. 26. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Kizárt, hogy valaha is így kezdjem a motivációs levelemet!
2015. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem úgy hangzik, mintha egy porszívó- vagy biztosítási ügynök írta volna.

Nem vagyok HR-es, de nekem ez így nagyon antipatikus.

2015. júl. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
áhhh, komoly ember nem ír ilyeneket
2015. júl. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Igazán jó lett volna, ha a cikket is belinkeled.

Ott ugyanis két dolog elsőre szemet szúrt:


Egyrészt a példákat angolból fordították és egy ausztrál tanácsadótól származnak. Nyilvánvalóan nem lehet őket egy az egyben átemelni, hiszen a magyar kommunikáció egész más.


Másrészt a cikk lényege az, hogy ne legyél sablonos és unalmas. Ezt - néhány önéletrajzszűrés után - csak támogatni tudom. Halál unalmas az emberek önéletrajza és általában a motivációs levele is. Semmi egyediség, semmi meggyőzés, csak semmitmondó sablonok görcsös ismételgetése.

Őszintén belegondolva lehet, hogy azonos kvalitású jelentkezők közül előbb hívnék be interjúra egy olyat, aki a fenti mondatokhoz hasonlót ír, mint a százhuszadik jó kommunikációs készséggel rendelkező csapatjátékost, aki azért önállóan is kiválóan tud dolgozni.

2015. júl. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Ezt a profession.hu ajánlja? :O Te jó ég! Ez nagyon gáz. Tényleg olyan, mintha valami xart akarnál eladni és ezek mellett még iszonyat beképzelt is és olyannak tűnik, mintha hú de magabiztos volna az illető, de szerintem nagyon gáz, bár ha ez kell egy cégnek... Csalk akkor személyesen is így kell viselkednek, orrod fennhordod és beképzelt, önteltnek kell lenni és határozottnak. Én nem kezdebém így az biztos. Komolyan ilyen embereket keresnének? Nem hiszem
2015. júl. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
A profession-ön akkora világi baromságakt írnak az állsákereséséről, hogy nemigaz. A fele egy ordas nagy farokság és üvölt a cikkek írójáról, hogy lövése nincs, milen ma állást keresni és interjúzni...
2015. júl. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egy másik cikk ugyanitt azt írja:


" amikor megbeszéljünk az időpontot, kérdezzünk rá, ki lesz még jelen a beszélgetés során, és ragaszkodjunk a közvetlen főnökünkhöz is."


Továbbá bakiként írja:

Az interjú után nem küldünk köszönőlevelet

Apró gesztusnak tűnhet, ám óriásit lendíthet a rangsorolásunkon. Elegendő akár csak két sort írni, de soha ne mulasszuk el!


Igazság szerint ebben sem értek egyet, eddigi tapasztalataim alapján elküldenének melegebb éghajlatra, ha ragaszkodom a főnök jelenlétéhez, ugyanakkor a köszönőlevelek is nyomulósak, és a nyomulást nem szeretik.

2015. júl. 26. 20:06
 8/11 A kérdező kommentje:
Kicsit félreérthetően írtam: az eddigi tapasztalataim nem terjednek ki a "főnökhöz való ragaszkodásra", általánosságban értettem az interjú-tapasztalatokat.
2015. júl. 26. 20:08
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, lassan írom, hoyg megértsd, nettó fa**ság, amit a profession-ön írnak. Nem tudom ki találja ki ezeket, de úgy verném pofád, hogy a fal adja a másikat.

Közvetlen főnök jelenléte... nehogymár egy noname arc döntse el, hol van jelen a főnök

köszönőlevél = seggnyalás

2015. júl. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Munkaadóként írom: az 5 példából az első 4 kifejezetten szimpatikus nekem. Ha valaki ezután még tartalmat is rak mögé, az jobb eséllyel indulna.


Ellenben a közvetlen főnök jelenlétét kérni meg a köszönő levelet baromságnak tartom.

2015. júl. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!