Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy orvos hol kereshet többet...

Egy orvos hol kereshet többet külföldön? Klinikai orvosként vagy ha egy gyógyszercégnek dolgozik a gyógyszerfejlesztésben?

Figyelt kérdés

2015. júl. 28. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez millió dologtól függ: melyik országban, mekkora városban, milyen kórházban, milyen poszton, milyen szakvizsgával klinikus valaki, ill. milyen gyógyszercégnél, melyik részlegen, ott is pontosan milyen pozícióban (fejlesztés/kipróbálás), mekkora tapasztalattal bír az adott területen kutató.


Az USÁ-ban például a közepes anesztesek úgy (vagy jobban) keresnek, mint a gyógyszercégeknél a legfelső vezetők. Ezzel szemben egy német 500 fős falu háziorvosa jóval kevesebbet keres, mint az, aki pl. egy multicégnél laborvezető.


Annyi a közös mindkettőben, hogy az csak az álomban van, hogy valaki ilyen-olyan átlaggal elvégez valahol egy orvosi egyetemet, aztán majd a nagyvárosi (magán)klinikák vagy a multicégek versenyeznek értük, ők meg csak válogatnak...

A jó helyeken mindig nagy a túljelentkezés, legyen az klinikum vagy kutatás. Mondjuk, szerintem nyugaton a gyógyszercégek jobban lehúzzák az embert egységnyi fizetésért (ha határidő jön, és nincs kész a project, akkor lehet "önszorgalomból" akár 24 órázni is), míg a klinikust védik a szigorú munkaidő előírások.


Szerintem nem a pénz oldaláról kellene megközelítened a dolgot, hanem onnan, hogy melyik életforma áll hozzád közelebb. A kutatás nyugisabb, viszont sose lehet elszakadni tőle, gyakran hazaviszi az ember a munkát, míg a klinikum a munkahelyen stresszesebb lehet, viszont egyszerűbb otthon letenni a lantot (tudom, hogy ott viszont ügyelet van; bár sok kutatás/kísérlet pedig időfüggő, ha vasárnap hajnal 3-kor kell megcsinálni egy mérést, vagy szombat este kell megbizgerálni a sejteket, akkor csinálni kell).

2015. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt viszont lehagytam, hogy az egyetemi szférában, ill. vegyes profilú cégeknél gyakorlatilag folytonos átmenet van a klinikum és a kutatás között.

Vagyis lehet olyan, hogy valaki betegellátás mellett kutat, vagy pedig kutatás mellett is lát el betegeket, semmi se fekete vagy fehér.

2015. júl. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!