Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Orvoslátogató? Patikalátogató?...

Orvoslátogató? Patikalátogató? Mit csinálnak pontosan?

Figyelt kérdés

Milyen végzettséggel végezheti ezt a munkát az ember? Pl.: egy diplomás ápoló megfelelne, aki főiskolán végzett ápolás és betegellátás szakon? Vagy csak orvos és gyógyszerész jó?


Mennyit keres egy orvoslátogató vagy patikalátogató és miből áll pontosan a munkájuk?


Tudna erről a két foglalkozásról bővebben is írni nekem valaki?



2015. júl. 27. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
20%

Orvosokat, patikákat keres fel, 1-1 cég megbízásából, megpróbálja őket a cég által gyártott vagy forgalmazott gyógyszerekre/eszközökre rábeszélni, tájékoztató anyagot ad, felhívja a figyelmet az új cuccokra, és persze mindenféle ajándékokkal, és egyebekkel építi a jó kapcsolatot, hogy az ő termékeit részesítsék előnyben a konkurenciával szemben.


Szerintem hivatalosan nincs semmilyen végzettség elvárás, de általán kiugrott orvosok csinálják, főleg azért, mert az elején nem árt, ha bejárásod van az adott kórház/rendelő dokijaihoz, ismered őket régről, nem csak az utcáról kopogtatsz be, hogy a te aszpirined vegye a konkurensé helyett, valamint az sem árt, ha ismeri a szakszavakat, a zsargont, a területet, tehát hihető valamennyire amit mond, tud kérdésekre válaszolni (persze a végén úgysem ez dönt, hanem, hogy a dokinak miért éri meg a gyógyszert választani, de az egy másik kérdés :))

2015. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bensdorp ***** válasza:

De bizony van jogszabályi elvárás: gyógyszerismertetéssel csak orvos, fogorvos, gyógyszerész, biológus, vegyész, illetve egészségtudományi főiskolai végzettségű személy (ápoló, dietetikus, gyógytornász, mentőtiszt, szülésznő, népegészségügyi ellenőr, védőnő, dentálhigiénikus, orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus és egészségügyi szervező) foglalkozhat.


Többet keresnek, mint amit a szakmájukon belül kapnának.

A feladataikat jól leírta az előző válaszoló.

Ez egyébként nem két foglalkozás, csak két munkafeladat - az orvosok és a gyógyszerészek látogatását is gyógyszerismertető végzi.

2015. júl. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mind a két választ! :)


Ápolás és betegellátás szakon vagyok utolsó éves hallgató az egyetemen, és diplomás ápolóként fogok végezni. :)

Ezek szerint diploma után akkor én is foglalkozhatnék ilyesmivel, igaz?

2015. júl. 30. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!