Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkezett valaki a 2015....

Jelentkezett valaki a 2015. szeptember 1-től induló Auchan Man-Go programba? Voltatok már személyes interjún? Esetleg kaptatok már valami visszajelzést?

Figyelt kérdés

2015. júl. 28. 18:40
 1/1 anonim válasza:

Hello. Én menedzser alap és közgáz mester diplomával, és 8 év kereskedelmi gyakorlattal kaptam 215 bruttót egy vidéki áruházban. Ez a bér áruházanként változó lehet, pesten többet, vidéken kevesebbet adnak. Viszont a véleményemet szeretném leírni én is ezzel a programmal kapcsolatban. Jelentkeztem én is nyáron erre a programra, egy személyes elbeszélgetés után fel kellett menni pestre személyiségi tesztet írni, majd telefonáltak, hogy állást ajánlanának nekem.


Amit ajánlottak: -215 bruttó, -cafeteria 5000 Ft., -rugalmas munkaidő, -két hét árufeltöltői gyakorlat után menedzseri feladatok, -képzések, tanfolyamok, -a 3 hónap próbaidő után osztályt kapok, de lehet, hogy hamarabb.


Ezekből egyedül a fizetés valósult meg. A rugalmas munkaidő úgy alakul, hogy reggel 6-ra kell menned, és este 6-kor még legyél ott, de az sem baj ha este 10-ig vagy. És egyik nap szólnak, hogy most egy pár napot éjszakára kéne menni, akkor nem tudsz mást tenni, mész éjszakára, mert ha nem, vége is a karrierednek.

Én augusztustól-november elejéig voltam auchan alkalmazott, és a a cafeteriát első hónapban azért nem kaptam meg, mert hó közbe kezdtem, így nem teljes hónapot dolgoztam, ezért nem jár. A következő, szeptemberi hónapban kaptam rendesen, majd miután ledolgoztam egy teljes októbert, nov. második napján kirúgtak és így az októberi hónapra sem járt Erzsébet utalvány.


Az árufeltöltői gyakorlat nálunk nem két hét, hanem 1.5 hónap volt, addig ugyanazt csináltuk mint az árufeltöltők, csak nem 8 órába mint ők, hanem 10-12-14-ben..

A képzésekre elküldtek minket, de a tervezett képzéseknek csak kb a felét kaptuk meg, mert ilyen-olyan indokokkal elmaradtak.


Engem ami zavar ezzel az egésszel kapcsolatban az az, hogy minden jóval kecsegtetnek amikor ajánlatot tesznek neked, aztán ha aláírtál akkor utána kb semmi nem teljesül.. elvárják hogy reggeltől estig bent legyél, és dolgozd magad halálra, segíts be minden osztálynak akinek tudsz, de ha neked kell segíteni akkor hirtelen senki nincs ott. Ha igazgatói vagy szektor értekezlet van, akkor bent kell maradnod neked is, az nem baj hogy néha este 8 után lesz vége és kb semmit nem beszéltetek meg, csak időpocsékolás.. Túlórázol rengeteget, nem fizetik a túlórádat, de még meg sem becsülnek azért amit csinálsz. Viszont ha te 7-17-ig eltudod végezni ugyanazt a feladatot, amit a másik menedzser 6-22-ig végez el, akkor se vagy jobb mint ő, mert nem töltesz bent annyi időt.


A 3 hónap vége vizsgával zárul, ami nálunk abból állt hogy különböző osztályokat kellett implantálni, főleg azokat az osztályokat, amelyek szarul néztek ki, és rendbe kellett hozni. Én mindet megcsináltam amit rámbíztak, mert ugye ez a vizsgafeladatom, kihozom a legjobbat és a maximumot a munkámból. Vizsgán minden amit csináltam nagyon tetszett az igazgatónak, meg mindenkinek aki ott volt. A vizsga utáni napon mondták, hogy a következő hétre igazgató látogatás volt betervezve, ezért mondta az igazgató, hogy rendezzem szépen a megcsinált osztályokat, hogy jól nézzen ki mire jönnek. Én aznap elkezdtem és csináltam becsületesen, erre a nap felénél jön a seniorom, hogy menjek fel a HR vezetőhöz, mert beszélni akar velem. A HR vezető közölte velem, hogy minden amit csinálok az nagyon jó, nagyon megvannak velem elégedve, de próbaidő alatt azonnali hatállyal felbontják a szerződésemet. Részemről volt meglepődés, mert egyáltalán nem számítottam erre, és a pártfogó menedzserem, illetve a seniorom is biztatott és elárulták, hogy nem élelmiszer osztályt fogok kapni.. amiből nem lett semmi.. Megjegyzem többször mondta a seniorom, és más menedzserek, hogy jobban végzem a munkámat, mint egy pár több éve itt dolgozó menedzser...


Így ebből az egészből nekem az jött le, hogy ők felveszik itt a fiatal menedzserjelöltet, dolgoztatják őket amíg bírják, majd próbaidő végén felmondanak nekik.. A lényeg, hogy te legyél elkötelezett feléjük, reggel 6-tól este 10-ig legyél bent, és az árulfeltöltők munkája mellett végezd el a menedzseri feladatokat is.

2015. nov. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!