Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megtilthatja a munkáltató a...

Megtilthatja a munkáltató a személyes tárgyak (pl. : telefon, pénztárca) bevitelét a munkaterületre, ha nem biztosít számukra biztonságos tárolási lehetőséget?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben:

Amennyiben a munkáltató tiltja, sőt, főnökség/vezetőség általi észrevétel esetén figyelmeztetés nélküli, azonnali kirúgással jutalmazza a munkaterületre való bevitelét mobiltelefonnak, pénztárcának, kulcscsomónak, minden "rejtésre alkalmas dolognak" és gyakorlatilag mindennek, ami a munkavállaló sajátja és nincs a bevitelre írásos engedélye (leszámítva ékszereket, de csak nőknek), ugyanakkor nem biztosít kérésre sem ezek számára tárolási lehetőséget (leszámítva egy öltözőszekrényt, ami olyan jó zárral rendelkezik, ami körömmel elfordítható, aztán már nyílik is, de felfeszíteni se lenne különösebben nehéz feladat), holott van ilyen célból személyes széf biztonsági kamerával megfigyelt területen, de lerázzák az embert igényléskor "majd pár hónap múlva érdeklődj" vagy "másnak sincs" és hasonló kijelentésekkel, akkor az egész tiltás hogy lehet jogos, törvényes?

Tudomásom szerint azt, hogy mi van nálam munkába érkezéskor nem szabályozhatják, sem azt, hogy szünetben mondjuk telefonálok-e magán célból, sima gyárban dolgozom, nem Fort Knoxban, meg aztán a büfében is nehéz lenne pénz nélkül bármit venni, hogy tilthatják meg tehát személyes tárgyak magamnál tartását, ha az alternatíva azok ellopásának kockázata az öltözőből amiért felelősséget természetesen nem vállalnak? Ott ugye kamera sincs.



2015. júl. 23. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Az öltözó szekrény annak is megfelelne, hogy a személyes tárgyaidat benne tartsd. Kötelezhet, de a szekrénynek olyannak kell lenni, bitonságos, zárható!
2015. júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pedig megtilthatja. Ha biztosítva van az öltözőszekrény ami zárható, akkor már meg is adta a lehetőséget a tárolásra. persze, könnyen nyitható, de ez esetben neked kell a védelmet tovább erősíteni. pl: Tegyél lakatot a szekrényre. Vagy ha nagyon aggódtok a személyes tárgyakért akkor közösen vegyetek egy miniszéfet, amit a portán hagytok, és aki beszállt a széf összegébe, annak az értékeit tároljátok.

A tiltás jogos, és törvényes.

2015. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, a 2 kiegészitette-maximális.köszönet!össz: megteheti!
2015. júl. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2: Én egy alumínium dobozt, amiben a zár egy L alakú, forgó pecek, ami úgy "záródik", hogy az ráhajtódik egy kampóra, emellett nemhogy elforgatható kulcs nélkül a "zár", de gyakorlatilag ha becsúsztatsz egy kártyát, mondjuk a belépőkártyádat, ki is tudod akasztani onnan és nyitva van, nem neveznék szekrénynek, főleg nem zárhatónak. De jogászt se találsz olyat, aki ki merné rá mondani, hogy zárható.

Lakatnak megjegyzem nincs hely rajtuk, nincs, ahova beakaszd, de ha lenne is kirúgással jutalmaznák, mert a cég fenntartja a jogot hivatkozva a munkahelyi lopások kivizsgálhatóságának biztosítására, hogy kinyithassa bárkiét adott személy beleegyezése, sőt, jelenléte nélkül is.


Dolgozói összefogás? Magyarországon vagyunk, itt olyan nincs. De ha lenne is, akkor se lenne rá mód, mivel amiért a cég nem vállal felelősséget, annak a megőrzését sem vállalja, a portán pedig semmit nem hagyhatsz. Ahhoz kellene vezetőségi jóváhagyás Németországból, szóval kösz az ötletet, de maradjunk a valóságban.

A kérdés tehát továbbra is adott: biztonságos tárolási lehetőség biztosítása híján jogos-e a tiltás.

2015. júl. 24. 07:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért mert te ilyen pocsék helyen dolgozol, van sok helyen összefogás a dolgozók között. Nálunk sem lehet semmi érték, és mobil a munkaterületen. Nekünk sima fémszerű ezer éves szekrényünk van. Mi mégis meg tudtuk oldani. Pedig én is Magyarországon élek, dolgozom. De ez teljesen mindegy. A cég biztosít nektek szekrényt, olyat amilyet. A cégnek joga van tiltani, hogy mobil vagy érték munkaterületen az embernél legyen. Ezt vagy tudomásul veszed, és megteszel mindent, hogy számodra biztonságos helyen legyen az értékeid, vagy keresel egy másik munkahelyet.

Tudom, hogy vannak szigorú cégek, de azért nem a rákosi rendszerben élsz. Ha német a cég akkor a szakszervezettel érvényt lehet szerezni. Ki lehet harcolni egy jobb szekrényt, vagy egy széfet. Persze idő kérdése de el lehet érni mindent. Csak hát tenni kell érte.

2015. júl. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!