Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy magazinban azt olvastam...

Egy magazinban azt olvastam hogy egy ÁTLAGOS 4 tagú francia család 60 ezer forintot költ EGY HÉTEN élelmiszerre. Hogy jön ez ki a fizetésükből?

Figyelt kérdés
Ennyire jól élnének a franciák? Még az amerikaiaknál is több mint 50 ezret írnak..és ez egy heti élelemadag-.-
2010. márc. 7. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor 11 éve Angliában voltam ott is 60 fontot költött egy négytagú család heti kaja adagjukra és a font drágább, mint az euró. Nemcsak jobban élnek, de sok alapélelmiszer olcsóbb, mint nálunk. Mikor tavaly itt volt Párizsból a sógornőm, teljesen el volt halva, hogy euróba átszámolva milyen drágák egyes élelmiszerek itthon.
2010. márc. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

más kereset más kiadások.


ha mindkét felnőtt fél dolgozik,akkor ez simán kijön nekik:D

2010. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Hali! Mi egy 3 tagu " francia " csalàd vagyunk, hétvégente mindig egy Netto nevu diszkontban vàsàrolunk be, és àtlag 80-100 eurot hagyunk ott..Ha egy Cora, Auchan hiperben tennéd meg ugyanezt, egy kb 50 euroval tuti tobbet hagynàl ott. Valoban, itt sok minden olcsobb àtszàmitva, egy liter étolaj, 1 euro korul van, a joghurtok, vagy ezek a Danette desszertek nem egyesével vàsàrolhatok meg, hanem 12 darabos kiszerelésben, a 12 db-os gyumolcsjoghurt pl 2 euro korul van, ez 600 ft kb..

Szoval..ja, egy 4 tagu csalàd simàn elkolthet olyan 200 eurot havonta kajàra..

Ami itt dràga, ha a fogyasztàsi cikkeket nézzuk, a ruhanemuk, ( bàr sok olyan bolt van ami egész jo àron kinàlja a ruhàkat, cipoket), illetve a kozmetikumok, szépségàpolàsi cuccok..Egy egyszeu hajfesték 8-9 euronàl ( 2200 FT) kezdodik..Mikor hazamegyek, ezekbol alaposan bevàsàrlok otthon :)

2010. márc. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ja, még annyit tennék hozzà, hogy leginkàbb a zoldségek-gyumolcsok dobjàk meg ennyire a szàmlàt, a franciàk iszonyat modon figyelnek az egészséges étkezésre, még a legszegényebbek is, itt nem telhet el nap, hogy ne egyél valamilyen salàtàt, vagy egyszeru pàrolt zoldséget, és érdekes, de a zoldségek-gyumolcsok nem a legolcsobbak..
2010. márc. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) csak kicsit ledöbbentett..:)
2010. márc. 7. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!