Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mióta divat az önéletrajz meg...

Mióta divat az önéletrajz meg a motivációs levél az állásra való jelentkezésnél? Régen hogyan kellett jelentkezni bármiféle munkára?

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Milyen munkakörben?

Én vendéglátásban dolgozom 12 éve, mindig is kellett önéletrajz. Kivéve a szezonális munkákra.

2015. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Màr régóta.
2015. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Magyarországon?

Egy önéletrajznak nevezett hosszú fogalmazvánnyal magadról, ami nem csak a tanulmányaidat foglalta magában, hanem egy komplex bemutatkozás. Elolvasták végig, mert nem volt túljelentkezés, egy helyre max. 5-10-en jelentkeztek, és a nyugdíjig, tehát 40-55 évig maradtak ott, azon a munkahelyen, ahova felvettek. De 5-20 évig biztosan.

1990-ig ment így a jelentkezés kb.

2015. aug. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

1990 és 2012 között passzolom, hogy mi volt, én 2012 körül kezdtem munkát keresni, már akkor is kellett motivációs levél az önéletrajz mellé, akkor se volt újkeletű a dolog. Ha 90--is is ez kellett meg még 2012-ben is, nyilván a kettő közti időben se volt nagy eltérés.

Pályakeződként nyilván szívás volt, ha meg már benne vagy a szakmában évek óta, szerintem nyugodtan elhagyható, már ha profi vagy.

2015. aug. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23%
Inkább pályakezdő pozíció esetén jellemző, hogy motivációs levelet kérjenek, önéletrajz meg mindig is kellett, da az jó esetben csak egy oldal, a legfontosabb információkkal.
2015. aug. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!