Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezért kirúghat a főnököm?

Ezért kirúghat a főnököm?

Figyelt kérdés

Közalkalmazottként dolgozom, határozatlan idejű szerződéssel egy önkormányzati intézménynél. Munkahelyemen helyettesítenem kell egy másik munkakörben a kollégát, ha az szabadságon van. A munkakör nem vág a profilomba és eddig csak szóbeli megegyezés alapján csinálom, a munkaköri leírásomba nem került bele. Már kettő másik helyettesítést is rám bíztak, azokat se szívesen csinálom, de közelebb állnak hozzám szakmailag így nem okoz problémát. Ha új munkaköri leírást kapok és beleírják az újat helyettesítést is, de én nem írom alá, mondván én nem akarom ezt, ezért elbocsájthatnak? Ebben az esetben (tehát ha a munkáltató bocsájt el arra hivatkozva, h nem írom alá az új munkaköri leírásom) jár a végkielégítés számomra? (5 év folyamatos munkaviszonyom van közalkalmazottként, véglegesített szerződéssel.)


Elnézést a nem jó témába írtam, ez esetben kérem helyezze át az azért felelős személy!



2015. aug. 7. 09:03
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem megteheti. Úfy oldja +-fogalmazza, hogy Te nem jól fogsz ki jönni belöle! Javaslom, ha birod, nem hibázol akkor csináld tovább.
2015. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Munkaköri leírást a munkaadó bármikor megváltoztathat, csupán értesítenie kell róla a munkaadót és átadnia az új leírást, nem kell beleegyező nyilatkozat.


Viszont a munkaköri leírásnak szinkronban kell lennie a munkaszerződéseddel!


Tehát összefoglalva:

A.,

A munkaszerződésed szerint te asszisztens vagy. A valóságban Kovács Béla igazgató asszisztense vagy. A másik igazgató a cégnél Tót Ottó, az ő asszisztense szabadságra megy, elrendelik, hogy a szabadság alatt helyettesítsd. Ez teljesen OKÉ munkajogi szempontból.


B.,

A munkaszerződésed szerint te asszisztens vagy. Gizike a pénzügyről elmegy szabadságra 2 hétre és rád bízzák, hogy könyveld az iroda költségeit amíg Gizike vissza nem jön. Ez NEM OKÉ, mivel nem szinkronban a munkaszerződéseddel.

2015. aug. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!