Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez szerintetek is kamu munka?...

Xantál_19890917 kérdése:

Ez szerintetek is kamu munka? Fizetni kell a 'belépésért'

Figyelt kérdés

Két héttel ezelőtt egy rokonom ajánlotta ezt a munkát. A munka lényege, hogy utazásokat, nyaralásokat kellett volna eladni és ezek után jutalékot kaptam volna. Viszont fizetni kell ahhoz, hogy el tudjam kezdeni a munkát. Több féle ilyen 'belépő csomag' van, a legolcsóbb 150 ezer, a legdrágább pedig több, mint 1 millió. A csomag árának 40-50%-át fel lehet használni utazásra.


Már amikor meghallottam gondoltam is magamban, hogy ez biztos valami átverés.. de kiváncsi lennék a véleményetekre.


2015. aug. 8. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem feltétlenül átverés, de cigányság az egész, az biztos. Gondolom valami multi level marketingel kevert értékesítős szarság. Messze elkerülném az ilyeneket. Ha senki nem akar tőled nyaralásokat venni, akkor gyakorlatilag buktál rajta 150ezret. Én meg még azt hittem hogy a Calivitánál a 16ezer Ft-os belépő összeghatár a sok. Félelmetes. :D
2015. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Minden ilyen munka átverés.
2015. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem "munka", hanem MLM. Engem is megpróbáltak ebbe beszervezni és a leírásodból nekem a Fireflies neve ugrik be.

A dolog "szépsége", hogy a pár százezres csomagok csak 1-3 évig érvényesek, ezért az 1 milliós csomag az, aminek valami értelme is lenne. Az olcsó csomagoknak csak akkor van értelme, ha éppen nyaralni akarsz és oda utaznál, ahová voucher is szól, mert így legjobb esetben pár tízezret meg tudsz takarítani (de nem keresni).


Amúgy jól lehet vele keresni (mint a többi MLM-mel), ha van olyan pénzes, ellenben nem túl értelmes ismerősi köröd, akiket u.ezzel a dumával meg tudsz etetni és ők további ismerőseikkel kajáltatják be a dolgot. De a barátaid egy idő után megutálnak, ha mindig csak ezt akarod rájuk tukmálni... Én sem éltem a lehetőséggel.


Nem akarok emberektől több százezer/milliót lejmolni, csak azért, hogy ne legyen veszteségem, miközben aki beszervezett (és a felette állók) jól keresnek az én szenvedésemen.

2015. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó, szerintem is Fireflies. Engem is be akartak szervezni pár nappal ezelőtt. Másfél órán keresztül tartott a beszélgetés és manipulálni próbáltak.. :D
2015. aug. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
AZ a jobbik átverés hogyha MLM. De lehet hogy fizetsz és kiderül hogy kamu, a pénz meg elmegy.
2015. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Uniós jogelv, hogy a munkát vállalótól SEMMILYEN jogcímen nem lehet pénzt kérni. Minden olyan munkaajánlat, ami ehhez köti a dolgot, átverés.
2015. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!