Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az mennyire megszokott hogy...

Az mennyire megszokott hogy azt mondják elsején mehetek dolgozni és vigyem az iratokat, majd másnap küldenek az e-mailt hogy mégse menjek?

Figyelt kérdés
Mert egy új pozícióról lett volna szó, de úgy döntöttek mégse kell nekik ilyen egyelőre. Legalábbis ezt írták. Lehet kamuznak?

2015. jún. 27. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem. Ha azt írják, hogy ne menj akkor teljesen biztos lehetsz abban, hogy ne menj.


Az okát nem tudhatjuk, lehet, hogy meggondolta magát a vezetőség a pozíció szükségességét illetően, lehet, hogy belülről töltötték fel az állást, stb.


Hasonló helyzetben vagyok, csak a másik oldalról. Hétfőre behívtam valakit próbanapra, de közben az egyik korábban felmondott kollégámnak megoldódott a helyzete, így a próbanapos feladatát ő fogja betölteni, így a próbanapost még értesítenem kell, hogy nem kell jönnie mégsem hétfőn.

2015. jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem kamuznak,kell a hely egy rokonnak vagy cumizós MILF-nek.


Sajna megszokott dolog.

2015. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az egyik nap délután kettőkör azt mondják elsején menjek, aztán másnap 11kor jön az e-mail hogy mégse. Ez azért túlzás.
2015. jún. 27. 16:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Szokj hozzá. Ez Birkisztán.
2015. jún. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tejesen, de hasonlóan jártam így. Túljutottam a 3 forduló interjúkon, már bemutattak a kollégáknak, megmutatták hol lesz a helyem, azzal, h másnap hozzam be a papírjaimat. Mire bevittem, akkor közölték, h pénzügyi okok miatt mégsem töltik be a pozit.
2015. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez szerintem durva.

Komoly cég nem csinál ilyet.

Az gyakran előfordul, hogy meghirdetnek egy állást, és el is kezdik az interjúkat, de közben kiderül, hogy mégsem kell, mert vagy nem megy el az ember, vagy nem kapnak rá pénzt.

Viszont az interjúk után a cég írásban küld egy ajánlatot, azt te írásban visszaigazolod, hogy elfogadod, akkor ilyen már nem fordulhat elő.

Persze kis magyar vállalkozó biztos megcsinálja, ezért sem érdemes hozzájuk jelentkezni. És ha egy másik munkahelyen mondasz fel miattuk?! Ez iszonyú nagy szemétség!

Legközelebb kérj tőlük írásbeli ajánlatot, bár én az eddigi munkahelyeimen mindig kaptam ilyet. A szó elszáll...

2015. jún. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én állami cégnél jártam így, nem kkv-nál.
2015. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez csak annyit jelent hogy nincs túl nagy szervezettség a cégben. Valaki azt mondta hogy kell egy ilyen pozició, aztán valaki más meg azt hogy nem. Nem megszokott dolog, de nem is hú-de-nagy-durvaság.
2015. júl. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!