Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent? Versenyképes...

Mit jelent? Versenyképes fizetés. Mivel versenyképes? Miért van, hogy külföldi állásoldalak/xxx. Uk xxx. Us/ kiírják az órabért, esetleg az éves keresetet? Itt pedig a magyar humánbérgyilkos a magyar szemét kikaparja?

Figyelt kérdés
2015. aug. 9. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

A "Versenyképes fizetés" kiírás kb. semmit nem jelent. Kb. ész nélkül mindenhol kiírják, ott is ahol 650e-t fizetnének és ott is, ahol 120e-t...


MO-n ez a szokás, hogy nem publikusak a fizetések - ilyen az emberek hozzáállása is, nem csak a munkaadóké.

2015. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Annyira szánalom az összes cég itthon.

Sokszor úgy kell könyörögni hogy mondják már meg hogy végülis mennyi lenne.


Volt olyan cég aki azt mondta, hogy csak azoknak mondják meg hogy mennyi a fizetés akik eljutnak a 3. fordulóba.


Na itt mondtam, hogy köszönöm szépen akkor hülyítsenek mást.

2015. aug. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tőlem kérdezte a kihelyezett pipi. Mondtam, minimálbér fele. Egyébként a jóléti társadalomban /rokonom modta, aki 8 évvel ezelőtt menekült ki/, ott ha esetleg vki tapintatlanul rákérdez, inkább többet mondott, mert úgy jön le, hogy ha kevesebbet fizetnek neki, akkor a többiek bére is csökkenhet. Itthon az irigység elkerülése miatt kell keveset mondani a kollegának, már ha válaszolok. Versenybér, versenyszféra. Nem találkoztam még versenyszférás igazgatói állással. Na de erről ennyit.
2015. aug. 9. 22:24
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk sajnos semmit sem jelent vagy azt, hogy átlagosan alacsony. Ausztriában törvény írja elő a bérek feltüntetését az álláshirdetésekben. Németországban a komolyabb távolságról behívott jelentkezőknek jár az interjúra útiköltségtérítés,ha felveszik, ha nem. Nálunk a meghirdetett állásra behívnak annyi embert amennyi jelentkezett és órákig tépik a szájukat a jelöltek és a felvételiztetők kerülve a fizetés és a munkába járás költségeinek kérdését, mintha tök mindegy lenne. Voltam mindkét oldalon és nem sufnicégnél.
2015. aug. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Alapból baromság, hogy nem írják ki a béreket és csak közvetlenül szerződés előtt derül ki. Na már most ha én keresek 300-at és váltani szeretnék, de a 2 heti interjúztatás után és 4-5 nap szabadság bukása árán derül ki, hogy ők csak 270-et ajánlanak, akkor nem fogok váltani. Sőt meg sem éri próbálkozni.
2015. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Törvény írja elő. Szép és csodálatos, ott megbecsülik az embert, nálunk csak erőforrás és humanoid. Most német tul. cégnél dolgozom. Ők megbecsülik a dolgozóikat, a sok juttatások révén is. A magyar pedig odadob prédának.
2015. aug. 10. 17:16
 7/9 anonim ***** válasza:
A bértárgyalást nem muszáj a rossz oldaláról közelíteni. Én egy olyan pozíciót pályáztam, ahol 350-420 között van a reális bruttó, 450-et mondtam, szóltak, hogy ez eléggé a teteje, de megadták. Azért nem mindegy az a 70 nettó különbség.
2015. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A megbecsülésnek szerintem nem fokmérője, hogy elmondják-e az elején, hogy mennyi a fizetés, vagy hogy beleírják-e az álláshirdetésbe. Külföldön, ahol beleírják ott a törvényi kötelezettségüknek tesznek eleget a munkáltatók, ha nem lenne kötelező ők sem írnának semmit. Nálunk akkor beszélsz a fizetésről a munkáltatóval, ha ő szóba hozza. Nem előbb. A korrektebbek mondanak egy bruttó bért, és megkérdezik, hogy ez megfelelő-e (én eddig csak ilyennel találkoztam). Nyilván ez utóbbi kérdés csak udvariasság. A kevésbé korrektek, vagy a bérköltség optimalizálók bíznak benne, hogy alacsonyabbat mondasz, mint az általuk rád szánt keret, így kicsit olcsóbban jönnek ki. Esetleg tudni akarják, hogy jól árazod-e be magad a piacon, és ha nagyon alálősz, esetleg "segítenek". Ez megint a korrekt forgatókönyv.
2015. aug. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Nagyrészt a magyar embereknek köszönhetjük az itthoni állapotokat. Itthon egy német magántulajdonú cégnél dolgoztam, szerencsémre egy éve kijutottam Bécsbe. Amíg kicsi volt a cég , német volt a főnök, mindenkit megbecsültek és ez nem csak a jó fizetést takarta, örömmel jártak be az emberek, még melósnak is csak ajánlással lehetett bekerülni. A cég kinőtte magát itthon és külföldön is. Most 1500 fős Magyarországon és ott tart a részben magyar kézbe adott vezetésnek köszönhetően, hogy Borsodból, Erdélyből, Szerbiából , Ukrajnából szó szerint toborozzák a bérmunkásokat akik vagy azonnal vagy néhány hónap után felmondanak. A németországi cégnél dolgozó kollégák csodálkoznak az itteni állapotokon és a demotivált magyar munkásokon. A mindennap jelenlévő német vezetés korrekt volt , a magyar olyan aljas húzásokat alkalmaz amik miatt felmondanak az emberek.
2015. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!