Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fényképes önéletrajznál a...

Fényképes önéletrajznál a "fényképes" szót komolyan kell venni, ha azt akarom, hogy felvegyenek? Illetve ha van egy szakmám, amihez nem értek, azt beírjam az önéletrajzba?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán látok olyat, hogy sima önéletrajzot kérnek, többnyire mindig fényképes önéletrajz kell, legalábbis ezt írják. Ahogy ilyet kérnek, ott esélyem sem lesz, hogy felvegyenek? Csak mert én elvből nem vagyok hajlandó fényképet is csatolni az önéletrajzhoz, mert mi az már, hogy látatlanban, ismeretlenül az arcom - vagy legalábbis jelentős részben ez - alapján ítélik meg, hogy felvesznek-e vagy sem!? Egyébként valahol hallottam, hogy ez különböző népcsoportok kiszűrésére is van... De az a munkaadó el is árulja magáról, hogy ő milyen, aki e alapján szelektálja az embereket.



Illetve még annyi, hogy ha van egy szakmám, amiről megvan a papírom, de szinte egyáltalán nem értek hozzá és a jövőben nem is nagyon akarok vele foglalkozni /vagyis inkább csak dísznek, porfogónak van a papír/, akkor azt beleírhatom azért az önéletrajzba vagy felesleges?


2015. aug. 13. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem kell komolyan venni, ha azt a benyomást akarod kelteni, hogy

- nem tudsz olvasni

- szövegértési nehézségeid vannak

- valami titkolnivalód van a fotón (mit'tom én fél arcod tetkó borítja)

- ennyire sz@rsz bele az egészbe, hogy egy ilyen egyszerű dolognak nem tudsz megfelelni



Egyébként ne aggódj, rengeteg ember keres elvek nélkül állást, akik tudnak fotós önéletrajzot küldeni, szóval ha ennyire nem kell munka, és a boltban elvekkel is tudsz fizetni, akkor semmi probléma.

2015. aug. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem ezeket akarom magamról reklámozni, hanem azt, hogy felvegyenek. Azt érzem, hogy sajnos kénytelen leszek ilyet küldeni a sok mocsoknak, mivel a munka kéne, elvekkel sajnos valóban nem tudok a boltban fizetni. de ettől még igenis mocsokság az, hogy fénykép kell. Meg tudom tenni, hogy csatolok hozzá, nem ezzel van a probléma, hanem azzal, egy szaros kép alapján ítélik meg az embert, mindenféle ismeretség nélkül. Gondolom, ha mondjuk roma lennék, akkor az ilyen "fényképes önéletrajzot kérünk" féle hulladékoknál azonnal elvágnám magam...
2015. aug. 13. 12:01
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ok.
2015. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Egy ideje leszoktam a fénykép küldözgetéséről, így is hívtak már be nem egyszer interjúra, holott fényképes önéletrajzot kértek.
2015. aug. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Elveid akkor lehetnek, ha olyan tudás birtokában vagy, hogy CV-t sem kell küldened és licitálnak rád a cégek. Feltételezem, hogy nem ez a helyzet, úgyhogy amennyiben munkát akarsz, azt küldöd a sok mocsoknak, amit kérnek.
2015. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nekem is visszajeleznének fénykép nélkül, ahogy neked. :) Bár ha tényleg ennyire fontos ez a rohadt kép, pláne, hogy oda is írják, akkor elvileg jóval kisebb eséllyel indulok. Márpedig azt szeretném, ha minél több esélyem lenne, ha elküldök egy önéletrajzot és nem a szemétben végezné. Lehet, hogy én fogok küldeni, viszont ez csak őket minősíti, hogy előbb megítélnek arcról, minden más le van szarva...



Amúgy az azért durva lehet, hogy ha az önéletrajzban le van írva, hogy van az illetőnek 2-3 diplomája vagy akármilyen végzettsége, beszél 2-3 idegennyelvet is e mellé, a képen pedig egy eléggé gyáribarna roma szerepel, esetleg egy olyan, akinek az arcán van egy kisebb tetkó vagy nem kevés piercing, akkor az azonnal megy a kukába. Mert biztos vagyok benne, hogy nem csak a makulátlan külsejű szép fehér emberek között vannak értelmesek, akik rendelkeznek szakmával/diplomával és nyelvvizsgával... De ha olyan szerepel a fotón, akiket feljebb is írtam, akkor valószínű, hogy ránéznek és nem is olvassák tovább. Tipikus féreg mocsok emberi viselkedés.


És még mielőtt valaki azzal jönne, hogy de hát biztos én sem vennék fel egy fekát, romát vagy egy szétpiercingezett fejű valakit, annak csak annyit mondok, hogy de igen, felvennék, ha az önéletrajz szövege meggyőző számomra. Nem a külseje érdekel. Az maximum akkor, ha egy divatcég vezetője lennék.

2015. aug. 13. 18:41
 7/9 anonim ***** válasza:
De ez most miert baj? Teljesen normális, hogy szimpatia alapjan is megy a kiválasztás.
2015. aug. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező téged fényképpel sem vennének fel sehova annyira csökönyös vagy.
2015. aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" De ha olyan

szerepel a fotón, akiket feljebb is

írtam, akkor valószínű, hogy

ránéznek és nem is olvassák tovább."


Majd olvassák azt is ha a fenykep alapjan szimpatikus emberek között nincs megfelelő jelentkező.

2015. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!