Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig számítok pályakezdőnek?

Meddig számítok pályakezdőnek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és 2 éves munkaviszonyom van. Januárban fogom kapni a 3. évtől járó fizuemelést- ami a függőleges oszlopban egy ugrást jelent.


Csak azért érdekel, mert a munkahelyen többnyire 40-50-60+-osok vannak és sokszor szekálnak azzal, hogy ez a 2 év semmi. Abba bele se gondolnak, hogy ők meg 2x-3x idősebbek mint én, jó hogy több tapasztalatuk van és többet láttak mint én. Vagy ezt koromból kifolyólag mindig meg fogom kapni?


2015. aug. 15. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
milyen szakma ez?
2015. aug. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
közalkalmazott vagyok, de nem ez volt a kérdés
2015. aug. 15. 17:27
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
hát akkor közalkalmazotti bér tábla alapján...
2015. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja amúgy meg nem kell bunkózni
2015. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mikor utána néztem neten a dolgoknak ott azt írták, hogy 25/30 éves korig van a pályakezdő attól függ milyen iskolát végzett el az ember. Mire én annyi leszek addigra elvileg 4 évet dolgoztam a szakmámban, az meg már nem igazán pályakezdő kategória. Ezért nem értem.
2015. aug. 17. 17:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Erre többféle választ lehet adni, attól függ, hogy milyen szempontból nézzük.


A foglalkoztatási kedvezmények szempontjából jelenleg a 180nap munkaviszonnyal nem rendelkezők számítanak pályakezdőnek.


A kollégáid pedig 20-30 évvel idősebbek nálad, az ő szemükben nem attól leszel pályakezdő, hogy megfelelsz vagy nem felelsz meg a törvényi feltételeknek, hanem mindig azt fogják látni, hogy te vagy a fiatal a csapatban. Sajnos, ha nem kezd fiatalodni a csapat, és a többiek ilyen mentalitásúak, akkor 30 évesen 9 év munkatapasztalattal is pályakezdőzni fognak.


Egyébként szerintem 2 év munkaviszonnyal már nem számítasz pályakezdőnek, azzal együtt, hogy 2 év még nem a világ, nem vagy öreg tapasztalt róka sem.

2015. aug. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!