Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban tényleg többet...

Németországban tényleg többet kell dolgozni, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy kint sokszor 10-12 órakat is dolgoznak heti 6 napon át, ráadásul állandóan hajtás van. Igaz ez?

2015. aug. 18. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
A külföldieknek persze, hogy többet kell melózniuk külföldön, a németek nem dolgoznak ennyit. Amúgy jól hallottad, viszont lehetnek kivételek természetesen, de az esetek többségében pörgés van.
2015. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%

Attól függ hol dolgozol. Ha belegondolsz, logikus, valami hajtja a német gazdaságot.

Nagy cégeknél kicsit lazábbra veszik a figurát, sokat vannak bent, sokat szövegelnek, átlagos a teljesítmény. Ha bekerülsz valami beszálíítóhoz, akkor igaz a 6 nap. És ott még teljesítményorientáltak is, szóval nem megy az hogy minden órában fél óra cigi meg kávészünet.

Meg ha olyan a főnök, akkor mobiltaperolás sincs. Itt is emberek vannak, és itt is sokfélék. Az első nagy projektemnél 1 hónapot végigdolgoztunk heti 7 napban, aztán megegyeztünk, hogy minden másodék hétégét dolgozzuk át, így kiszámíthatóbb. (és nem, nem csak a külföldiekkel csinálják, az összes kolegám német volt)


Az még talán külömbség, hogy ők jobban viselik, amikor a főnök még 17 és 18 óra között unalmas érdektelen megbeszélést tart. Még egyet sem hallottam morgolódni miatta.

2015. aug. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Alap.
2015. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem a munkaórák száma a lényeg, általában sokkal jobban működnek az alacsonyabb óraszámot teljes munkaidőnek tekintő országok. A különbség a munkaetikában van. Magyarországon gyakorlatilag csak a multiknál van normális rend, követhető teljesítményértékelés, szünetrend, satöbbi. Kisvállalatoknál az emberek folyton azt lesik, hogy mikor lehet lógni, sutyiban cigizni, ilyesmi. Nyugaton sokkal kevésbé átlagos ez, még a sokat szidott dél-európai régió is jobb Magyarországnál. Az a baj, hogy az átlag magyar igen rossz munkaerő.
2015. aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Nemcsak a munkaidő hosszában van eltérés, hanem a munkatempóban is.

Ami itt nálunk normál munkatempó, ott lébecolásnak számít.

Szó szerinti hajtás van.


Kedvenc városi legendám: "Ha németországban gyorsan dolgozol, leszidnak" :-) Ennek pont az ellenkezője igaz.

Ott nincs szocializmus, mint nálunk, hogy hárman végzik egy ember munkáját, ott van termelékenység, nem mint idehaza.

Van 6 nap 12 óra igen, keményen kell dolgozni, a semmire nem fizetnek ott sem 1800-2000 eurókat.

2015. aug. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És mondjuk a nők ezt hogy bírják? Ők milyen munkát vállalnak, ha teljes állásban dolgoznak?
2015. aug. 19. 09:28
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

"Az a baj, hogy az átlag magyar igen rossz munkaerő."

Ezzel a hozzászólásoddal nagyon nem értek egyet, az átlag magyar ember nagyon terhelhető tud és szeret is dolgozni, az persze más kérdés, hogy húgyé szaré dolgoztatják, ebből kifolyólag rá van kényszerítve, hogy a munka mellett is törje a fejét másban. Sok országba jártam ebből kifolyólag tudok beszélni, a magyar ember ledolgozza az eget is 1000 euróért. Ha az olaszok vagy a görögök fele annyit dolgoznának mint a magyarok akkor sokkal előrébb tartanának. A németek és a hollandok is olyanok pénteken délután lerakják a munkát, azok nem dolgoznának hétvégén semmi pénzért. Emlékszem rá, beszélgettem egy osztrák ismerősömmel, meghaltak neki a szülei, és az állam élete végéig folyósítja neki a social hilfét, Ő mondta nekem, hogy nem érdemes elmennie dolgozni így kap havonta 1600 Eurót még él, ha pedig elmenne dolgozni akkor keresne 1400 Euró körül. Nem csinál semmit amúgy srác, néha el kell mennie munkára jelentkezni, de nem fogadja el. Így ne mond azt nekem, hogy nem tudnak a magyarok dolgozni, a magyarok nagyon tudnak és szeretnek is dolgozni ha megfizetik őket, nem pedig kihasználják.

2015. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5%

"A németek és a hollandok is olyanok pénteken délután lerakják a munkát, azok nem dolgoznának hétvégén semmi pénzért"


Ehhez képest a villanyszerelőim ( 5 német és 2 Török), a németek ledolgozták az utóbbi 3 hétvégét, és az utolsón velük voltam. A technikus aki a csoportvezetöjük(szintén német), a mostani hétvégére is szervez munkát, mert akkor nincs termelés, és hozzá lehet férni a gépekhez.


Egyébként hétvégén akkor az erömüveket is leállítják? vsgy hogy?

2015. aug. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6%

Ja, annyit akartam hozzá, hogy amíg a 2 hét alatt karbantartás Volt, a 2 Török elment haza nyaralni. Ezért írtam zárójelben a csapat összetételét.


Ausztria más tészta, ott van egy ismerösöm, aki kiment családdal, és a Magyar munkaviszonyra kapott osztrák segélyt, családi pótlékot. Ez németkenél kicsit másképp megy. A többit meg nem ismerem.

2015. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Biztos, hogy vannak kivételek, én akiket ismerek személy szerint nyugat németeket azok nem mennének el dolgozni hétvégén, azt az időt inkább a családdal töltik, és meg is értem őket, nem minden a pénz.
2015. aug. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!