Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliai munkatapasztalattal...

Angliai munkatapasztalattal rendelkezőket kérdezném, így megéri-e kiköltözni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki sikerült kapnom egy állást angliában, de semmi tapasztalatom sincs a kint éléssel kapcsolatban. (skypeos interjú megvolt, most a személyesre kéne kiutaznom)


A lényeg, hogy olvasni ezt is azt is. Mennyire bonyolúlt a kiköltözés, egyáltalán megéri-e kimenni? Jól fizető állásról van szó (diplomás, és nem takarítói/mosogatói).


Mennyi számít jó fizetésnek angliában? Mennyire biztosak az ilyen jellegű munkák (pl. egyik napról a másikra csak elbocsájtanak? stb.)


Kb. mennyiből lehet kényelmesen megélni? Mennyi az albérlet kaja stb. költség kb. mivel számolhatok?


Alapból nincs ellenemre hogy kint éljek, esetleg a letelepedés gondolata sem kizárt.


De nem hagynám itt a jelenlegi munkahelyem egy "4-en vagyunk egy szobában, 6-an a másikba"n típusú életszinvonalért.


a munkahely Londonban van/lenne


Köszönöm előre is a segítséget!


2015. aug. 20. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Én csak annyit olvastam itt, hogy Londonban a szállás-lakás nagyon drága.

De ha beírod itt a Gyakorin keresőbe hogy London vagy anglia munka, jópár találatot kihoz és addig is tájékozódhatsz, amíg válaszolnak. Olvastam itt valamit a fizetésről is, csak sajna nem emlékszem, melyik kérdésnél :-(

2015. aug. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Én már éltem Londonban. Az csak valami hülye sztereotípia, hogy tömegnyomor van a szállásokon, nem tudom, honnan veszik az emberek, mert én ilyennel még nem találkoztam. Mi 6-an éltünk egy 3 szobás házban, jó környéken, annyi, hogy egy külső zónában, ami a központtól kb. 35-40 perc volt metrózással. Nekem heti 75 fontba került a lakbér+rezsi együtt. Magyarországon 2 testvéremmel és a szüleimmel éltem együtt, úgyhogy nekem ez nem volt probléma. Nyilván aki mondjuk egyke, és esetleg még a szülei is elváltak, annak nagy váltás 1-2 lakótárs helyett hirtelen 4-5, de aki rendes családban és testvérekkel nőtt fel, annak nem gond.

A minimálbérről, átlagfizetésről, munkajogról (elbocsáthatanak-e csak úgy stb.) google keresővel tudsz információt szerezni. Ha magadra főzöl, kijössz annyiból, mint Magyarországon, mert az élelmiszerárak kb. ugyanott vannak. Ha étterembe meg kávézóba jársz, arra számíts, hogy az olcsóbb helyek kb. olyan árban vannak, mint Magyarországon pl. a Starbucks.

2015. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

3 évet húztam le Londonban, nem tudom mennyit fogsz keresni, de London szerintem nem csak a pénz miatt élhetetlen hosszú távon.

Nézz körül az albérlet árak között. Sokszor az első évben csak szobát tudsz bérelni, mert a lakás ügynökség kér 1 éves angol credit history-t, ami ugye egy frissen kiköltözöttnek nincs, illetve eltekinthetnek ettől egy irreálisan magas kaució fejében.

Mi egy kutyaól méretű (kb 15nm) és minőségű mini-studió lakást béreltünk 950Ł-ért. Ezt is rengeteg utánjárás előzte meg, voltam olyan lakásokban ahonnan kb csak a heroinista hiányzott a sarokból és ezeket is simán kiadják arany áron.

Lakhattunk volna külső zónában is, messze a munkától, de akkor meg a beutazás viszi el azt a pénzt amit a lakáson spórolunk (3 zónás travel card 34Ł/hét), valamint a tömegközlekedésen töltjük a fél délutánt.

A materiális részén kívül ami még nem jött be az hogy London tranzit város, azaz mindenki jön-megy. Ergó nem tudsz kialakítani hosszú távú emberi kapcsolatokat, a barátok egyik nap még ott vannak, másik nap 1000km-re.

Az angol konyha is felejthető, de vannak jó nemzetközi éttermek néha ki lehet próbálni.

Az időjárás botrány..és ez eléggé rá tudja nyomni a bélyegét a hétköznapokra is. Elég azt az angolok körében népszerű mondást említeni hogy "az idei nyár egy szerdai napra esett". Ami kicsit túloz, ha szerencséd van akkor van 1-2 hét igazi nyár, de egyébként iszonyat sokat esik még nyáron is.

Nem tudom mennyire jön be neked a multikulti, de London egyes részei ma már olyanok mintha nem is Európában lennének. Mondjuk ez a "multikulti" kifejezés sok EU-n kívülről érkezőnél a kultúra teljes hiányát jelenti inkább. (Kelet-Londoni és további gettók.)

A Londoni átlagbérekről itt van egy kis infó:

[link]

2015. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Az árakat tekintve itt egy hiteles oldal, a link alatt Bp és London összehasonlítása van beállítva.

[link]

2015. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Digo kb mindent leírt, annyit tennék hozzá hogy az ottani egészségügy legendásan rossz. Nekünk már többször haza kellett utaznunk hogy normálisan ellássanak.
2015. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy Londonban lakni nem éri meg hosszabb távon. Kezdésnek jó, főleg ha már eleve munkaajánlattal mész ki, de a többi angol városhoz viszonyítva nagyon drága ott az élet. Az én szobám "csak" 75 fontba került hetente, a közlekedés 20-35 font között volt, most viszont vidéken havi 400 fontért egy egész lakást bérelek, és ingyen közlekedek, mert minden megközelíthető gyalog vagy kerékpárral. A fizetések pedig nem sokban különböznek, a minimálbér mindenhol ugyanannyi, az átlagos bér pedig nem kevesebb annyival vidéken, hogy jobban megérje Londonban lakni.
2015. aug. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is elköltöztem, bár én nem országon belül. Nekem nagyon nem jött be UK, pedig nem kerestem rosszul az utolsó munkahelyemen és meg sem kellett szakadni, napi 6 órát melóztam.
2015. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!