Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért megy a fújólás, a...

Miért megy a fújólás, a lenézés, a valós fizetési adatokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A) Amint egy programozó benyögi a 600e-es fizuját, egyből jön, hogy kamuzik. OK én is egyet értek, hogy ezen válaszok max. 5-6 embertől származnak, akik minden kérdésnél hangot annak nettó 500-600e-es fizetésüknek és ez már idegesítő sokaknak :)


B) Tanárok nettó 100e-150e közötti fizetésére írják, hogy csak kamu. Sokkal többnek hiszi a jó nép, irigykednek a 46 nap szabira, amiből 10-15 nap nyári ügyeletként megy el. Nem veszik figyelembe, hogy a munkaidő nem fix 8 óra, családban is van 2 egyetemi oktató, nettó 110e és 150e-ért.

Nővérem előző félévi órarendje:

A munkaidő érdekes volt hétfő 2*2 óra, de 1ik reggel 8-kor indul, másik este 5-7 között, köztes időben cikkírás. Rendben ez még a jobb eset, de kedden reggel van 3*2 majd 2 óra szünet és újra 3*2 óra, szerdán ismét. Csütörtök tanóra mentes, csak tantárgy konzultáció (90 min), megbeszélések (1-3 óra), diplomajavítás, diploma konzultáció (2 óra). Péntek óramentesített nap, 2 hetente 2 óra tanszéki, bemutatók, projektek haladási riportja, cikkírás, kutatási feladatok.

Szombat 2-3 hetente távoktatás, héttől függően 4-6-8 óra megtartása.

Dolgozatjavítások, ZH-k, tananyag kidolgozás, felkészülés, új tantárgyak indítási munkálatai, kapcsolattartás, levelezések, cikkírás, konferenciák nyomon követése, valamint azokra való pályázatok követése, megpályázása, stb...


Ha leírom a tanári fizetést, egyből megy az anyázás, a "kamu"-zás, az irigykedés... Sokan írják nem vagyok vele tisztában egy tanár fizetésével azért írok keveset, sokak szerint semmit nem csinálnak...


61-ből 59 esetben 0%-ot kapok :), ennyire nincsenek tisztában az emberek a kőkemény magyar valósággal?


C) Mérnökök fizetése.

a) Nettó 200-300e a válaszadók lekamuzzák, semmirekellőnek, haszontalannak nézik a munkájukat, lenézik őket, KAMU királynak titulálják. Valóságban pedig a saját önzőségüket, irigységüket próbálják sikertelenül álcázni.


b) Nettó 94-150e közötti fizetésűek, szintén megkapják a KAMU jelzőt, szintén megy az anyázás rájuk. Pedig ez a valóság!

Dolgoztam én is nettó 97e Ft-ért havi 6-7 napon át 10-12 órában mérnökként (reggel 8-tól este 6-8-ig), 12 emberért és munkájáért feleltem, egy év alatt idegroncs lettem :) Mára megtanultam ezen mosolyogni, váltottam erdészeti munkás, majd benzinkutas lettem, kevesebb munkaidő, kevesebb felelősség, közel azonos, de többnyire magasabb fizetés és a mozgás öröme.


Jelenleg ismét a régi cégnél dolgozok mint laboráns, nettó 120e-ért, munkaidő fix 8 óra, de ebből max. 5-6-ot dolgozok le, néha rájön a túlóra, amit ebben a feladatkörben kifizetnek nettó 1000Ft/óra, 10-edikei fizetésem 160e volt.

6-kor kezdek, a vezetőnk a régi feladatomat látja el szintén 120e-ért, még betanul szegényke így, mire a napi feladatokat megkapjuk majdnem 9 óra, pedig már 7,10-re minden nap benn van, amíg nem végzünk nem mehet el, még maradnia kell 12 ember munkáját kiértékelni. Szerencsére még nem jutott el óda, hogy aznap kitalálja másnap mivel kezdjünk. Ezért mindenki kedveli, engem persze utáltak, mert reggelre mindig órabontásban megvolt, hogy ki mit csináljon.


A nagyfőnök "nagylelkű" volt hozzám, felajánlotta régi állásomat, a mostani vezetőt meg kirúgná. Köszönettel visszautasítottam!



2015. aug. 22. 09:48
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Elírás: "nettó 97e Ft-ért havi 6-7 napon át"

Javítás: nettó 97e Ft-ért HETI 6-7 napon át

2015. aug. 22. 09:53
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Haverom is most végzet, mérnökként 105 nettót keres... Én is most végeztem, de lehet elmegyek ácsnak, kétszer annyit keresnék..
2015. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%
ezek után menjen a fszom mérnöknek.
2015. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Haverod milyen munkakörben dolgozik?

Az ács szakmához értesz?

2015. aug. 22. 10:14
 5/19 anonim ***** válasza:
31%

" ezek után menjen a fszom

mérnöknek."


Merthogy? A fizu nem rossz.

2015. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%

Azért nagyon nem mindegy, hogy pl. egy mérnök milyen szakterületen dolgozik és vidékről vagy Budapestről van-e szó. Vannak, pályakezdők, akik után nettó 250-es kezdőfizetéssel kapkodnak, vannak, akik meg örülnek, hogy munkát találnak. Elég nagy különbségek vannak mérnök és mérnök között.


IT-ben meg persze, hogy sokat keres az ember, ha jól csinálja. Kevés a jó szakember, egyetemen a programozóként történő elhelyezkedéshez szükséges tudás 90%-át nem tanítják, ráadásul a szoftver egy olyan termék, ami a munkabérektől eltekintve kevés kiadással termelhető ki és hatalmas haszonnal lehet eladni.

Eddig úgy tűnik, hogy életem legjobb döntése volt otthagyni az egyetemet és munkát keresni szoftverfejlesztőként.

2015. aug. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
első válaszoló vagyok, építőmérnökről van szó. Bár nekünk legalább van munkánk, szegény építészmérnököknek még az sem jut.
2015. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

Kicsit összeszedetlen lett a kérdésed, nehéz kihámozni belőle a lényeget, inkább egy nagy adag világfájdalom ömlesztve.



Amúgy a különböző fizetéseken azért megy a hőbörgés, mert Magyarországon semmiféle ágazati megállapodás, szakszervezeti rendszer, stb nem létezik a béreket illetőleg, így aztán hatalmas a szórás is. (például a németeknél ágazati megállapodások vannak a bérekről, ez persze nem jelenti azt, hogy mindenki ugyanannyit keres, de legalább van egyfajta keret).



Nálunk simán előfordul, hogy 2db ugyanolyan végzettségű/tapasztalatú mérnök közül az egyik 100 egységet keres a másik pedig a 2.5X-ét. Dolgoztam beszállítóként, a mellettem ülő belsős kolléga 2x pénzt keresett úgy, hogy a főnökünk kivételével gyakorlatilag senki nem tudta, hogy egyikünk külsős a másikunk belsős, mindketten el tudtuk végezni az összes feladatot.


Ugyanez vidék-bp viszonylatban még durvább, kollégáim egy része az Alföldről jött mérnök, arrafelé néha igen vicces fizetéseket osztogatnak, így aki onnan kommentel, az nem is érti, hogy miért repkednek a nettó 300k-s fizetések, azt hiszi kamu.


Ugyanennek a másik oldala, hogy egy Bp-i multinál dolgozó mérnök egyszerűen nem érti meg, hogy valaki hogyan kereshet ebben a szakmában 200k alatt, hiszen náluk a pályakezdő bérek magasabbak, így ha valaki leírja, hogy ő kis cégnél/vidéken ennyiért dolgozik, akkor nem hisznek neki. (persze könnyű mondani, hogy menjen ő is multihoz, de annyi jó állás messze nincs az országban, ahányan mennének, főleg nem azonos területi eloszlásban)

2015. aug. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
#5 már ha egyáltalán kapsz munkát....
2015. aug. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
31%

"egyetemen a programozóként történő elhelyezkedéshez szükséges tudás 90%-át nem tanítják"

Ez mondjuk pont hülyeség, de gondolom jó valamivel takarózni.

2015. aug. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!