Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehet ilyen helyzetben a...

Mit tehet ilyen helyzetben a munkavállaló? -Kérem csak az ügyben tájékozottak válaszoljanak-

Figyelt kérdés

A dolog lényege, hogy egy hónapig voltam betegállományba, azt követően, hogy bejelentették, hogy el akarnak küldeni a cégtől (természetesen közös megegyezést preferáltak, azonban semmilyen papír aláírása nem történt meg a betegállomány megkezdését megelőzően) Most, hogy tegnap délután megszűnt a betegállomány, ma jeleztem a cég felé, hogy szeretném rendezni a dolgokat, mivel kellemetlen dolgokat tapasztaltam...) Válaszukban arra hivatkoztak, hogy ma már munkavégzési kötelezettségem lett volna, ezért holnap jelenjek meg egy "egyeztetésen". Kérdésem: Mikor kellett volna szólnom, ha nem az első napon, amikor már nem voltam betegállományban? Érhet-e emiatt a "mulasztás" miatt már amennyiben mulasztás, valamilyen negatív élmény? (rendkívüli felmondáshoz elegendő indok, stb.) Jelen helyzetben milyen lehetőségeim vannak illetve amennyiben a cég azonnali felmondást szorgalmazna milyen módon járhat el és milyen törvényi lehetőségeim vannak a védekezésre?)


Aki, amit tud erről kérem ossza meg velem. Egy fiatal munkavállaló...


2010. márc. 10. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát az igaz, hogy a betegség alatt érdeklődhettél volna. De a munkáltató sem alkalmazhatja a rendkívüli felmondást egyetlen igazolatlan hiányzás miatt. A rendkívüli felmondásnak kell lennie előzménynek. Figyelmeztetés, fegyelmi, stb. Egy hiányzás miatt nem lehet elkerülni a közös megegyezést, vagy felmondást. Gondolom van még ki nem vett szabadságod, kérd a kiadását a hiányzás napjára.
2010. márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vesézzük ki a dolgot, mert ez nem olyan egyszerű és tele van tanulságokkal.


Azt áruld el, hogy mi akadályozott abban, hogy előző nap délután szólj a vezetődnek?

Mi akadályozott abban, hogy másnap reggel megjelenj munkavégzésre?


Gyerekek!

Már bocsánat, de a hülyeségek szinte teljes tárházával találkoztam az elmúlt 22 évben.


Van az MT-ben olyan, hogy együttműködési kötelezettség. Az alapelvek között található.


Van olyan kötelezettség, ami azt mondja, hogy munkavégzésre képes állapotban meg kell jelenni munkavégzésre.

A betegállományod az mentesít a munkavégzés alól.

Melyik betű nem érthető abban, hogy "keresőképes .... év ... hó .... napján"?

Miért keresitek magatoknak a bajt?


Ne mindig csak a munkáltató kötelezettségei jussanak eszetekbe. Ha mulasztotok, és a munkáltató szankcionál vagy kiakad, akkor fel vagytok háborodva.

(Mi van, ha egy fontos határidős munka múlik a mulasztásodon és a veszteség mondjuk 100 000 000 Ft?)

Én le is lövetnélek :-)))))


Mindenesetre talán nem olyan nagy a baj.

Jelenleg felmondási védelem illet meg, feltéve hogy a felmondás munkáltatói rendes felmondás. (Rendkívüli felmondás esetén nincs védelem.)


Munkáltató rendes flmondása a védelmi idő lejártát követően kezdődhet meg, onnan legalább 30 nap, annak legalább felére fel kell mentenie a munkavégzés alól.


Ha rendkívüli, akkor komoly indok kell, azonnali hatályú, de támadható a munkaügyi bíróságon.


Lehet közös megegyezés, ennek keretében az illet meg, amiben megállapodtok.

Például: kérd a védelmi időre járó bért és a felmondási időre járó bért, de átlagkeresettel számolva, ha jár akkor kérj végkilégítést.

A szabadságodat meg kell váltania, vagy ki kell adnia.


A közös megegyezés semmiért semmiképpen ne írd alá.

(Kérdezz vissza, hogy ő aláírná? Akkor miért várja el a másiktól?)


A letolásért bocs, de az általánosan szól mindenkinek ...

2010. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Egy fontos dolgot még!!!!!!!


A közös megegyezést pontosan írásban rögzítsétek, mindent részletesen írass bele és neked is legyen ERDETI példányod.

2010. márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!