Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért baj ha a beírom az...

Miért baj ha a beírom az önéletrajzomba hogy munkanélküli voltam?

Figyelt kérdés
Önéletrajz szakértőhöz mentem, és az azt mondta hogy rögtön töröljem ki hogy votam munkanélküli! De hát ebben az országban kb 5 millióan voltak valameddig munkanélküliek, akkor mért nem lehet leírni??

2015. aug. 24. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért szerinted mit tud ezzel az információval kezdeni a leendő munkáltatód?


Tanulmánynak nem számít, munkatapasztalatnak szintén nem lehet mondani. Elszámolással meg nem tartozol minden napodról.


Amikor egy nyomorult állásra 200 önéletrajz érkezik nüanszokon múlik kit hívnak be, vesznek fel. Talán ha azt látja a munkáltató, hogy egyik helyről ment a másikra valaki azt be lehet tudni pozitív váltásnak, lám feltalálta magát az emberünk fel fogja az új munkahelyén is.


Ha már elvitted az önéletrajzod egy szakértőhöz és azt mondta töröld ki akkor fogadd el amit mondott és töröld ki, mert nem az a lényeg hogy 5 millióan voltak-e munkanélküliek, hanem hogy Te leszel-e a következő hónapokban.

2015. aug. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor 2009-re mi az ördögöt írjak mit csináltam akkor? Én voltam az utolsó csillagharcos?!
2015. aug. 24. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Azt írod be, amikor dolgoztál, azt nem kell kiemelni, mikor nem. Persze, ha interjún rákérdeznek, nyugodtan megmondhatod, hogy akkor épp nem volt munkád. De direkt reklámozni a munkanélküliséget nem egy főnyeremény.
2015. aug. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor 2009-re mi az ördögöt írjak mit csináltam akkor?"


Hát erre pont az önéletrajz szakértőnek kellett volna mondani valamit.

2015. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért baj, mert erre senki nem kíváncsi. Sőt, én mint munkáltató kifejezetten rossz szemmel nézném, ha valaki ilyet írna az önéletrajzába. Olyan dolgok jutnának eszembe, minthogy büszke vagy rá, hogy x évig semmit sem csináltál, vagy a szánalomra játszol ami megint nem szimpatikus. Esetleg kevésbé érdekel a munka, a munka világa és annyit is teszel érte.


Ebből lehet, hogy semmi nem igaz, de esélyt sem kapsz cáfolni ezeket a rosszindulatú feltételezéseket, hiszen úgy siklanak át az önéletrajzod felett, mintha sosem lett volna. Kiélezett versenyben nem teheted meg, hogy nem próbálsz a legjobb/legértékesebb munkavállalónak tűnni, amit a kiválasztási folyamat során újra és újra bizonyítanod kell. Még akkor is, ha tényleg csak a pénzért kelsz fel reggel, és rohadtul nem érdekel a munka.

2015. aug. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert senkit nem érdekel.


Én is most állást keresek - pályakezdő vagyok - de eszembe sem lenne önéletrajzba beírni, hogy munkanélküli voltam, mert rossz benyomást kelt.

A lehető legjobbat kell kihozni egy önéletrajzból, hogy esélyed legyen arra, hogy állást kapjál.

2015. szept. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is voltam munkáltató is, és aki öszintén megmondta hogy mi a franc baja van, azt előrébb soroltam, mint aki "csinosított" vagy hazudott.
2015. szept. 7. 22:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Na jó, de nem szerencsés, ha az ember a bajaival kezd a munkahelyén. Nem kell hazudni nyílván, mert lebuk vele az ember. De csak kicsit hazudni, ami hihető az szerintem nem probléma.
2015. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!