Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elmennétek tanárnak hasonló...

Ti elmennétek tanárnak hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Nem tanári szakot végeztem, de középiskolába szaktantárgyat taníthatok. Már jó rég óta munkanélküli vagyok. Tanárnak nem nagyon vagyok alkalmas, de ennek ellenére nincs kizárva, hogy felvesznek.

2015. júl. 21. 07:58
1 2
 1/12 anonim válasza:
27%
Ha nem vagy rá alkalmas ne menj, mert úgyis csak kirúgnak inkább keress valami olyat amiben jó vagy...
2015. júl. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1: Dehogy rúgnak. Sok tanár tanított engem rosszabban mint ahogy én csinálnám.
2015. júl. 21. 08:10
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Én tanárnak semmi szín alatt nem mennék,nevetséges bérért,nem akarok éhen halni.
2015. júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Három hónap nyári szünet? Naná!
2015. júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4: Elvileg 40 nap a nyári szünet.
2015. júl. 21. 10:13
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem hinném, hogy a mai jogszabályi környezetben tanári képesítés nélkül középiskolában taníthatnál.

A feleségem biológia szakos tanár. Egy ideig felsőfokú francia nyelvvizsgával a kéttannyelvű nebulókat is oktatta francia nyelven biológiából. Az idén már nem teheti, mert a francia nyelvtanári szakot is el kellene végeznie, hogy a biológiát oktathassa. Ő meg beintett, hogy saját költségén, szabi nélkül nem gürizik tovább az iskola érdekében.

2015. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Tanároknak 21 alap + 25 nap pótszabi jár, + a gyerekre van, ha van. Nem annyira rossz a fizu, mint ahogy sírnak, főiskolával kezdő bruttó 165750, egyetemmel 182 ezer, ahol dolgoztam ott a fizu mellé minden programra kaptak plusz pénzeket is.

Mármint valamiféle szakmai gyakorlatot kellene tartani?

2015. júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Lehet szaktantárgyat diploma nélkül is tanítani. Pl. a rokonom karosszéria lakatos mester és bejár a helyi szakmunkásba órát adni, meg kijárnak hozzá a gyerkőcök kalapálni.
2015. júl. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

Bruttó 160e a kezdő és ez egyetemen van, nincsen +pénz semmire, a szombati távoktatásra sem fizetnek évek óta.

Igaz 46 nap szabi, de ebből már 9 nap elment fizetetlen felügyeletre, beszerzésekhez kötelezően nyújtandó tanácsadásra.


Cikkeket kell írni, ha nincs kellő számú megrovást kap az ember, ha a következő évben sincs elég meg kirúgják. Kötelező a konferenciákon való megjelenés (évi 1db minimum), de ez nem számít munkanapnak, tehát vagy szabira megy az ember, vagy hétvégén oldja meg. A számlákat csak részben lehet elszámolni, a regisztrációs díjakra pályázni kell, ha nem nyersz mehet a dolog 100%-ban önerőből, vagy 2. évben kirúgnak.


Folyamatosan jönnek a megkeresések fejlesztésekre, mérésekre, fentről a vezetőség is ezt nyomatja. Amivel viszont nem foglalkoznak, eszközpark hiánya, üzemeltetési költség hiánya, időhiány, biztonságtechnika... Old meg!

Tanszéki forrást visszavették a korábbi év 8%-ára, igényalapú finanszírozás = nincs igényük finanszírozni semmit!

Az oktatási feladatok ellátásához szükséges eszközök karbantartására, üzemeltetésére szerezzen a dolgozó pénzt! Keressél támogatókat, üzleti partnereket, hajtsál fel megbízásokat, amiket te végzel el. Az egyetem pedig levonja a sápot mindenre (laborhasználat 20-30%, pénzügyi felügyelet, kontroll biztosítása 15-30%), az eredeti összeg 40-65%-ából kell megoldani mindent, ha marad valami talán kapsz belőle, de többnyire az öröm marad, hogy sikerült! Nem teljesülés esetén a teljes összeg 80-100%-ban felel az ember, hiába szúrták ki a szemed 100 000 000-os projekt esetén, egyszeri nettó 200 000-el.

2015. júl. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10%
Milyen 3 hónap nyári szünetről beszélsz? Látszik nincs pedagógus a családodban. Az a három hónap, az Július1-től Augusztus 20.-ig és közben is kell dolgozni.
2015. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!