Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, aki rendszerese...

Van itt olyan, aki rendszeresen nyer pókeren, vagy sokat halmozott már fel évek alatt? A pókerrel kapcsolatos tanulással lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés

Van értelme megvenni a pókeres könyveket és olvasni az oktató dolgokat neten? Érdemes ennek megfelelően játszani, valóban jövedelmező a bele fektetett tudás?


Én gyakran játszom, a valószínűség számítás szinte gondolkozás nélkül megy, a nyerési és esélyi százalékokat is nagyon jól kiszámolom fejben, az iq-m hivatalosan 142, de sosem tanultam pókeres dolgokról!


Nos, befizettem online összesen eddig 200 dollárt, 4x50-et, de akármeddig is jutottam, végül mindig elbuktam. (Max eddigi összegem egyben 310$ volt)


Mindig is egyasztalos sit and go-t játszottam.


Én úgy gondolom, hogy a pókert akármennyire is tudja valaki játszani, nem elég okosnak lenni hozzá, mert a szerencse nagymértékben befolyásolja!


Nagyon gyakran vernek el sokkal sokkal rosszabb lapokkal, flop-nál vagy vakon all in-t mondok vagy megadom, mutatjuk a lapokat, már flopnál 90% felett van a nyerési esélyem, de gyakran mégis elvernek!

Ez engem nagyon bosszant!


Tudom, hogy szerencsejátek, de szívesen meghallgatnék egy olyan embert, aki egy kisebb vagyont halmozott már fel és hosszú távon is erősen nyerésben van!


2015. aug. 24. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha máshonnan nem is, ebből a kérdésből egyértelműen kiderül hogy az iq-teszt csak az ember iq-tesz megoldó képességét méri. :)
2015. aug. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Én úgy gondolom, hogy a pókert akármennyire is tudja valaki játszani, nem elég okosnak lenni hozzá, mert a szerencse nagymértékben befolyásolja!"


Ez ilyen formában az online pókerre csak részben igaz. Hiába játszol jól, ha fogalmad sincs a bankroll managementről, nem fogsz sokáig jutni. Nem írtad, hogy milyen tétekkkel játszottál, csak azt, hogy sit n go-tól van szó. Ha pl. van összesen 50 dollárod és 5 dolláros sit'n'go-kat játszol, akkor hiába játszol jól, el fogod bukni a pénzedet.

Van néhány jó könyv, érdemes őket olvasgatni.

2015. aug. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

5-6 éve még lehetett nyerni hülye ABC játékkal is, ahol elég volt úgy tenni ahogy te játszottál a fenti esetben, mert hosszútávon (1 millió leosztás) kifizettek minden szeméttel és a 80%os nyerési arány tényleg 80%os.


Ma már annyi elérhető stratégia van neten, hogy lecsökkent a 0 tudással beülők száma. Ma már nem elég abc pókert tolni 24 asztalon. Pókerkönyvek meg jól leírják a játék elméletét, mert az nem változott. De a játékosok tudása az bizony változott.


sng ben elég nagy a swing, 50-100 beülős veszteség szinte heti szintű. Most ha van egy 5000 játékon keresztül tartó rossz szériád, és naponta csak 5 játékot játszol, akkor 1000 nap mire kipörgeted. lényeg, hogy láttam már olyan grafikont ahol 50e darab sng-s break event játszott az illető.

2015. aug. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

50 dollárral játszottam 1,5-öset, 150 dollár felett 3,5-öset.

Volt, hogy 70-75 sng-ből sosem voltam első, ritkán 2.

Volt, hogy 10-ből 10-et nyertem, rosszabb lapokkal és esélyekkel, mint a bukó szériában...


Ajánlanátok esetleg valami hasznos könyvet vagy oldalt? Szívesen tanulnék pár számomra is eretlen dolgot a játékról!

2015. aug. 24. 18:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Bár szerencsejátéknak mondják, de szerintem a póker nem az. Nyilván nem árt, ha jó lapokat kapsz, de ha jól játszol, akkor a szerencse szerintem kb 20%-ban számíthat.

Könyveket lehet olvasgatni, sok hasznos dolog lehet bennük, de amivel a legtöbbet tanulod az a gyakorlás. Itt sajnos a valódi pénzes gyakorlás a fontosabb, mert teljesen más játékpénzzel játszani, mint a te munkával megkeresett saját pénzeddel.

Talán a legfontosabb dolog az, hogy türelmesen játssz, jól kiismerd a többi játékos. Ehhez sokat fogsz bukni, de a végén plusszban leszel.

2015. aug. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia Balázs.
2015. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lassú haladást kell választani kezdő szinten. Online póker, nem igazán veszik komolyan, blöffölni ritkán kell és szabad. Mert úgy vannak az emberek vele, h most vagy bejön vagy nem és egyszer élünk.
2015. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sng-t nem ajánlom nagy a variancia és rengeteg a reg, tetejébe az egy korlátozott burok. Én cash gamezek, de a versenyek is jók, mert rengeteg a gyenge játékos, de nagy a variancia.

Pot Limit Omaha-ba is nagy pénz van, ott a legtöbb a gyenge játékos, de variancia szintén nagy.

Oktató oldalak: Pokerstrategy, Pokerakademia (csak külföldi ip-ről elérhető)

2015. aug. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!