Felmondasi ido?

Figyelt kérdés
hatarozatlan idejű a szerzodesem. de elköltözok es ott fogok dolgozni. nincs benne a szerzodesben a 30 nap felmondasi ido. ha nem dolgozom le abból miilyen gond lehet?
2015. aug. 25. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Határozatlan idejű szerződésnél a törvény írja elő a 30 nap felmondási időt, amitől a munkaadó akár el is tekinthet vagy csak a felét kéri, a másik felét elengedi.

Ha nem töltöd le a felmondási idődet (ha kell) akkor a cég

1. visszatarthatja az utolsó fizetésedet

2. beperelhet.

2015. aug. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem 2 napja lett volna pont ilyen kérdés...

amúgy még véletlenül se tegyed a pénzügyekbe!

2015. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
aha. nem egybe kapom a pénzt. két-három naponta veszem ki placcolaskor. pultos vagyok. 8 órára vagyok bejelentve es 16 órát dolgozok helyette. lehet h elvallaltam de nemtudtam h az egészségemre fog menni es már a kimerultsegtol szarul vagyok. elkoltozok jovoheten.ma felmondok. jelentsen fel. annyira nem erdekel. de ő se szabalyos sokmindenben!!
2015. aug. 25. 09:41
 4/10 A kérdező kommentje:
nem nezegettem hogy ki mikor rakott fel ilyen kérdést. én felraktam. ennyi. nem muszáj valaszolni!
2015. aug. 25. 09:42
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Én megértem, hogy dühös vagy, de jobb ha mérlegelsz. Te nagyobbat fogsz bukni, ha nem töltöd le a felmondási idődet (ha kéri) mert ha beperel bizony sokat fogsz fizetni. Adós meg miért akarsz maradni egy ilyen főnök miatt?

Én azt mondom, hogy ha már ennyit kibírtál akkor bírd ki még egy kicsit.

Holnap add be a felmondásodat a holnapi naptól számítva a 30 napos felmondási időddel. Ha a főnök rendes akkor jelezni fogja vagy megbeszélitek, hogy hány napot menj még be. Ha követeli a 30 napot, akkor mond, hogy rendben van, letöltöd. 1 napot bemész, nyafogj, hogy itt fáj-ott fáj. Délután szépen elmész a körzetihez, és kiíratod magad. Felmondási időbe a betegállomány beleszámít.

2015. aug. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
már rosszul vagyok. mert kimerultem es úgy kepzeljetek el hogy mikor 40 fokos lázas volt két hete meg neki állt feljebb jah meg itt nem.létezik olyan h táppénz es egy napot tudtam csak pihenni mert a főnök nem jár be dolgozni. én ma megmondom neki h elkoltozok. es a mai meg tegnapi fizetesem ha akarja tartsa meg. nem bírom már tovább kész. 8 hónapig bírtam. abból 3 hónapja vagyok bejelentve. nemtudom mennyit kéne fizetnem de én nem maradok már. es inkább fáradt vagyok mint dühös vagy nem is tudom már igazából. ahová koltozok ott lenne munka de ők se várnak egy hónapig rám. es ott nem.kéne 16 oraznom.......
2015. aug. 25. 10:12
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha be vagy jelentve akkor olyan nincs, hogy nincs táppénz. Táppénz jár.

Ha követeli a felmondási időt, és nem töltöd le, esetleg beperel akkor a következő összegekkel kell számolnod.

Károsítottad a munkahelyet mert nem jelentél meg, így akár a 30 napra befolyt haszont követelheti tőled, ha nem tudja más emberrel megoldani a gondot. Ezen kívül, a per teljes költségét is neked kell állnod ha a bíró a főnöködnek ad igazat. Nem 2 napi bérről beszélünk.

De az is lehet, hogy az új munkahelyed referenciát kér tőle, és olyan véleményt mond, hogy a további cégek nem fognak alkalmazni.

Ad be a felmondásodat, és menj táppénzre. Ha fizetsz Tb akkor jár a táppénz neked is.

2015. aug. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
na felmondtam. azt mondta nem orul de jolvan. meg penteken dolgozok es ennnyi. toojooooo. :))))))
2015. aug. 25. 21:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok sikert és vigyázz magadra az új helyen!

Írd majd meg, hogy jött be!

2015. aug. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi, rendben megirom :)
2015. aug. 26. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!