Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliai kiköltőzésnek mi a...

Angliai kiköltőzésnek mi a menete?

Figyelt kérdés

Először pár napig valami panzió szerűben laknánk, közben keresnénk munkát.

Munkát legegyszerűbben job centrekben érdemes keresni?

Mindenképp lakást akarunk bérelni, amiben csak ketten lennénk. Ez lehetséges mindjárt az elején?

Az NI számot akkor kell elintézni ha már találtunk munkát?

Kezdésnek Bristol jó lenne? London kizárt.

Itthon a TB miatt be kell jelenteni a NAV-nak hogy kimegyünk?

2200 GBP kezdésnek elég lehet?


2015. aug. 25. 10:41
 1/2 anonim válasza:

Szia! Sajnos nem tudok minden kérdésre válaszolni, de 1-2-re biztosan! :)

Először is egy tanács: úgy menjetek ki, hogy már van egy listátok a lakásokról, amiket meg szeretnétek nézni, ne ott kezdjetek el keresgélni. Ahol tudjátok vegyétek fel a kapcsolatot már itthonról a hirdetővel e-mailben.

Szerintem az azonnal lakás dolog sajnos nem fog menni. Vagy sokkal több pénz kell, mint 2200 font.

Szóval 1. eset: 2200 fonttal indultok, és egy szobát vesztek ki egy házban, munkát kerestek, és amikor már dolgoztok, és már kerestetek eleget ahhoz, hogy a depositot le tudjátok tenni (ami lakás bérlés esetén 1000-1500 font ahogy én tudom) akkor a munkahelyetek közelében kerestek lakást.

2. eset: Több pénzzel mentek ki, és béreltek egy lakást. Nagy eséllyel, ha nem sikerül a közelben munkát találni úgyis költözni fogtok még, vagy súlyos pénzeket fizettek közlekedésre, vagy vesztek egy kocsit, ami viszonylag olcsó kint, de a kormány ugye rossz helyen van, ahhoz is hozzá kell szokni stb.

Bristol jó, elég nagy város, tuti találtok munkát. Mindenképp annyi agency-hez adjátok be az önéletrajzotokat, amennyihez csak tudjátok, ha elég jó az angolotok, hamar jó munkát fogtok találni! Amint kimentek, azonnal kezdjétek el az NI számot intézni. Sőt! Egy jó tanács: már itthon felhívhatjátok őket, hogy időpontot foglaljatok, hogy minél hamrabb meglegyen.

Viszont a bankszámlával gondok lesznek. Friss kiérkezőként elég nehéz bankszámlát nyitni, ha nem egyenesen lehetetlen. Ha van ismerősötök, akkor az ő bankszámlájára kérjétek a fizut, ha nincs, azt viszont nem tudom, nekem kint él bátyám, ilyen gondom nem volt. Ha van még kérdés, szól, próbálok válaszolni! :)

2015. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sokat segítettél.
2015. aug. 28. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!