Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen állásokra lehet jelentk...

Milyen állásokra lehet jelentkezni felsőfokú angol nyelvtudással? Ami jól is fizet?

Figyelt kérdés
Jelenleg Angliában élek, de szeretnék hazamenni. Egy BA bölcsészdiplomám van, amiből tuti, hogy nem fogok meggazdagodni, ezért a nyelvtudásra szeretnék alapozni. Hamarosan meglesz a felsőfokú papírom (Cambridge) angolból. Most németül szeretnék megtanulni legalább középfokon. Nagyon vonzanak a nyelvek, az utazás, a nemzetközi kapcsolatok, társadalmi problémák, és még jópár dolog. Ha ezeket összegyúrom, ki lehet belőle eszelni valami okosat a jövőmre nézve? Milyen állásokat érdemes keresgélnem, ha hazamegyek?
2015. aug. 26. 03:23
1 2
 1/17 anonim válasza:
63%
Szerintem egy szimpla nyelvvizsgával semilyet akármilyen fokú. Egy jó nyelvtudással viszont akár vizsga nélkül is el lehet menni külföldi céghez irodai munkára.
2015. aug. 26. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Ennyivel kb. kitörölheted. tuod te hányan tudnak angolul ilyen szinte? 0 szakmával meg ne sűrűn számíts jól fizető munkára.
2015. aug. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

Az előzők jól mondják a '90-es évek elején még egy felsőfokú nyelvtudás gyakorlatilag minden nélkül egyenes utat jelentett a multi karrierhez, és a jó fizetésekhez, rengeteg embert vettek fel úgy, hogy "csak szót értsünk vele, minden másra majd megtanítjuk".


Ennek a világnak vége, önmagában egy jó nyelvtudás már nem garancia a jól fizető munkahelyre, főleg akkor nem, ha az ember mindenféle nemzetközi kapcsolatokról álmodozik.



Nekem például több hasonló végzettségű ismerősöm (felső fokú nyelvtudás valami nem túl piacképes szakmával) dolgozik nevetségesen alacsony bérekért államigazgatásban, ahol valóban külföldiekkel kell a kapcsolatot tartani, és az állam még felvesz szinte bárkit aki nyelvet beszél, többségük pont a fizetés miatt szívesen váltana a jobban fizető céges világba, de egy-két kivételtől eltekintve bölcsész, társadalomkutató, tanári diplomákkal ez nem nagyon jön nekik össze.



2 stabil nyelvtudással egyébként az SSC-k környékén érdemes keresgélni, ott korrektek a bérek, bár általában inkább angol mellé valami egzotikus nyelvet keresnek.

2015. aug. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Állásokra? Bemégy a munkaügyi központba majd betolnak közfoglalkoztatottnak valami irodába, ha szerencséd van és nem árokásást kapsz. Ennyi!


Ha már feltétlen haza akarsz jönni, akkor minimum valami OKJ-s képzést is toljál szépen, amihez kell a nyelvtudás pl. logisztikai ügyintéző. De ami azt illeti egy szimpla angol nyelvtudás az olyan mint a jogsi, lehet nélküle élni, de ha van az nem extra!

Ma már az ha valaki beszél angolul, az szinte alapelvárás mindenütt! Az, ha mellé még megy a német, az már jobb, ha pedig egy harmadik fontos EU-s pl. francia, holland nyelv, akkor az a jó!

Aki háromnál több nyelvet beszél, na az a valaki! Ismerek egy fickót, tárgyalási szinten beszél angolul, németül, jól beszél oroszul, társalgási szinten hollandul és szerbül, de a munkaadója közölte vele, hogy ehhez kéne még a francia is mert van egy rakás pályakezdő, aki kevesebbért elvállalja a munkát és az angol/német duó ma már olyan gyakori, hogy szinte bárkit talál helyette, az oroszra meg úgysincs szükség ebben a munkakörben.

Ezek után te próbálja meg egy szál angol nyelvtudással boldogulni, sok szerencsét, mert szükséged lesz rá...

2015. aug. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Mi volt a szándékod, mikor BA diploma megszerzését akartad? Mindenképpen az Angollal akartál foglalkozni nem?


Amit szerintem tenned kéne, hogy a nyelvtudásodat és az angolnyelv diplomádat átképezd. Az egyik amit tehetsz, hogy amgán iskolákba mész el tanítani, ami kicsit többet fizethet. Aztán fordtó, tolmács szakmát kitanulod, szakfordító... stb...

Mindenképpen szakma kell hozzá, kérdés mit is akarsz csinálni. Pl kitanulhatsz mellé egy iroda vezetöi munkát is és, komoly nagy irodákba kaphatsz munkákat, késöbb iroda vezetöként is.

2015. aug. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

" Ennyivel kb. kitörölheted. tuod te

hányan tudnak angolul ilyen szinte?"


Kevesen. Minden gyakoris hireszteles ellenere még mindig kevesen. Bár kérdéses mennyire van rá szükség. Mármint a magas szintu angolra.

2015. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát ha még angol BA diplomám lenne, de nem az.... Akkor még nem tudtam, mivel akarok foglalkozni, ezért azt választottam, amelyik tárgy érdekelt korábban. Még most sem igazán tudom, mit akarok, ezért kérdezősködök... szeretek tanulni, szívesen beülök az iskolapadba újra. De nem tudom, mit tanuljak....merre orientálódjak. Lehet, hogy le kellene nyelni a honvágyam és mégis itt maradni? De itt meg nem vagyok boldog :( Hiába van pénzem dögivel, ha a lelki-érzelmi életem romokban.
2015. aug. 26. 13:28
 8/17 marikanéni válasza:
45%

A profi angol nyelvtudás nagyon jó alap, ne keseredj el. Pont azért fogok kimenni külföldre dolgozni pár évet fiatalon, hogy gyakorlatban tanulhassak nyelveket.

Saját tapasztalattal szeretnélek biztatni: A cégnél, ahol én dolgozom, egy középfokú angol nyelvtudás sokkal többet ér bármilyen diplománál. Ismerek én csajt aki az angoljából épített karriert és nagyon jól keres, pedig diplomának közelében nem járt. Nem reménytelen a helyzeted. Persze sokat dob a helyzeten, ha emellé odacsapod a németet. Ezzel a kettővel igenis lehet operálni. Megint csak saját céggel tudok példálózni, nálunk egy logisztikus (beszerző) vagy akár customer service-nél dolgozó kolléga magasan a magyar átlag felett keres. Az összes erényük a 2-3 beszélt idegen nyelv és ennyi. A legtöbb közöttük hozzád hasonlóan külföldi melók alkalmával szerezte a tudását és vígan megél belőle... Abszolút van ráció abban amit szeretnél, ne hagyd eltántorítani magadat!

2015. aug. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nézd marikanéni 15-20 évvel ezelőtt még lehetett karriert építeni csak angol és német nyelvtudásra ma már nem lehet. Az egyetemek folymatosan ontják kifelé az anyanyelvi szinten beszélő 3 vagy 5 évig is csak angol vagy német nyelvet tanuló és beszélő anglisztika/germanisztika szakos bölcsészeket, szakfordítókat, nyelvészeket! Velük szemben nem lehet labdába rúgni. De amúgy beszédes tény, hogy ma már az anglisztikások alig fele talál munkát amihez kell az angol, telítődött szépen a piac.

De ezt már leírtam korábba: angol alap mindenkinek, aki nem a munkaerőpiaci tápláléklánc alján akar tanyázni egész életében, de önmagában semmire nem elég. Gondolj bele egy pincérnek vagy taxisnak is beszélnie kell ma már angolul.

Aki nyelvvel akar boldogulni, annak angol-német tárgyalási szinten! Erre még jó ha van francia meg még legalább egy vagy két egzotikusabb nyelv és akkor is egész életében egy senki lesz, aki a "nagyfiúk" körül ugrás diszpécserként, titkárként, jó esetben tolmácsként.

A piacképes diploma vagy szakma és ehhez a két nyelv, na az már valami, az számít. Önmagában a nyelvtudás már nagyon keveset.

2015. aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 marikanéni válasza:
Értelek. Minden irónia és gúny nélkül mondom, hogy akkor lehet, hogy én dolgozom kivételes helyen, mert nálunk tényleg az van amit fentebb írtam. Nem a hasamra ütöttem, ezt látom a saját cégemnél. Ez csak az én tapasztalatom, elfogadom, hogy nálam valószínűleg tapasztaltabb vagy, és többet tudsz erről. Ettől függetlenül tartom, hogy van remény a kérdező számára, nyilván senkinek nem árt, ha képezi magát. Én is ezen vagyok. :)
2015. aug. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!