Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van érettségim, felsőfokú...

Ha van érettségim, felsőfokú angol nyelvvizsgám és középfokú spanyol nyelvvizsgám, továbbtanulás nélkül milyen munkákat tudnék elvégezni Amerikában?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, Amerikában a tudást nézik jobban. Ha nincs tolmács/szakfordító diplomám, de jó vagyok angolból és spanyolból, alkalmaznának tolmácsként? Vagy esetleg valami más kategóriában?

Ha a Kodolányi János főiskolán szerzek szakfordító diplomát, az sokat számít Amerikában? (utóbbit azért kérdezem, mert úgy tudom, hogy a Kodolányi nagyon rossz suli és akik ott végeztek, nagyon nehezen találnak munkát itthon).

Még egy kérdés: OKJ-s tolmács képzés számít, ha a "bizonyítványt" angol nyelven is kikérem az OKJ-s képzés elvégzése után?

Valami más ötlet, tanács, hogy hogyan tudnék letelepedni Amerikában? (a zöldkártyalottón és a beházasodáson kívül) Közeli rokonom sincs Amerikában. A barátommal szeretnék kiköltözni. Ő valószínűleg nagyon könnyen el tud majd helyezkedni, mert 18 éves létére beszél angolul, németül, spanyolul és oroszul is. Érettségi után Amerikában akar továbbtanulni, majd itthon tolmács iskolát szeretne elvégezni, aztán akar letelepedni Amerikában. Nagyon szeretnék vele menni de félek, hogy nem fog sikerülni. Az idő is sürget, mert ő legkésőbb 2 év múlva akarja itthagyni Magyarországot, nekem viszont még két évem van a suliból.



2015. márc. 3. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kitörölheted a segged azokkal amiket írtál. Angol a hivatalos nyelvük spanyol ajkú ember meg van az USA-ba dögivel.
2015. márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Ha olvasgatsz a letelepedés, meg Észak Amerika címszavaknál, akkor megláthatod Te is, hogy sajnos tényleg semmire nem jók kint ezek a végzettségek. A múltkor azt olvastam, hogy még a diplomát sem fogadják el, keresett szakmai tudással és gyakorlattal esetleg lehet kimenni, de a diplomát kint nem fogadják el, le kell tenni ott is (remélem, nem kevertem Kanadával :-)
2015. márc. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit itt leírtál az alapján egy mexikói bevándorló is értékesebb munkaerő nálad - az legalább nem csak középfokon beszél spanyolul.


A barátod sem fog "könnyen" találni semmit, az, hogy tud angolul az USA-ban pont semmit nem ér (sőt, ha nem tudsz az a negatívum), spanyolul gyakorlatilag mindenhol beszélnek az elképesztő mennyiségű bevándorló miatt. Az USA-ban meg semmi szükség se a németre, se az oroszra.

2015. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami mérnök végzettséged van, ami nagy hiányszakma ott ahova mennél, vagy befektető vagy és a vállalkozásodba amerikai állampolgároknak adnál munkát (meg van szabva hogy minimum x-nek) akkor esetleg kapnál letelepedésit.Más esetekbe ne nagyon számolj rá.
2015. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!