Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökként mennyire nehéz...

Mérnökként mennyire nehéz elhelyezkedni Írországban?

Figyelt kérdés

Rendes mérnökként, valamint 1 éves termelésben szerzett tapasztalattal nem ilyen kertészei, virágondozói stb. mérnökként?


Mire lehet számítani?


2015. aug. 28. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyelvtudástól függ, de alapvetően jók a kilátások. Írországban élek, nagyon keresettek a jó szakemberek. De kell hozzá a stabil angoltudás, anélkül már necces. Sok programozó ismerősöm tengődik itt hónapról hónapra munkát keresve, mert egyszerűen nem tudnak angolul. Közben meg a kezükben van egy olyan papír, amivel halálra keresnék magukat itt, ha menne a nyelv...
2015. aug. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1: Hogy lehet valaki úgy programozó, hogy nem tud angolul?
2015. aug. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Simán lehet. A szakmához szükséges nyelvtudás csak egy kis szelete a nyelvnek, a beszélt nyelv meg még azoknak is sokszor jelent komoly kihívást, akik amúgy tanulták az angolt.
2015. aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én otthon sem adnék olyannak programozói állást, aki nem beszél jól angolul, egyrészt dokumentációt kell írni-olvasni, másrészt meg gyakran külföldi kollégákkal is együtt kell működni, az meg általában angolul történik. Már az is meg tud bénítani egy csapatot, ha egy ember nem beszél angolul.
2015. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jò nyelvtudàs esetèn bőven van lehetőség. Bàr a magam részèről inkàbb javasolnàm UK-t, mert jobb a gazdasàgi helyzet. Közèp-Angliában èlek, mobil alkalmazas fejlesztő vagyok, jò angollal, relevàns munkatapasztalattal bőven van lehetősèg. Mèrnökként, IT-s szakemberkènt még London is megèri, mert bőven keresel annyit hogy a magas lakbèrt ki tudd gazdàlkodni. Magam is itt kezdtem, aztan 3 hònap Birmingham következett, de ott nem volt megfelelő a cèg szàmomra. Akkor jött ez a lehetősèg Derby-ben.
2015. aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: Ha nem haragszol, hogy megkérdezem, Londonban egyedül fizettél albérletet? Én is nézegettem őket, mert nekem is lett volna lehetőségem Londonba menni, de utánaszámolva alacsonyabb életszínvonal fenntartására lenne elég a pénz, mint bárhol máshol Európában.


Kicsit sokallom az évi 20-30k-t lakbérre.

2015. aug. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyedül bereltem igen. 1400-at fizettem rezsivel együtt a lakàsra. 3400-as bèrből nem èreztem annyira soknak. Bar most ahol èlek, 800-at fizetek 2-szer akkora lakàsra, a fizetèsem pedig 500-al kevesebb. Ne aggòdj, Dublinban is dràga lakàs, 1000 €-tól vannak. Ahol munka van, ott drága lakni
2015. aug. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!