Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégis hogyan lehet Magyarorszá...

Mégis hogyan lehet Magyarországon elhelyezkedni egy normális, viszonylag korrektül fizető állásban, ha nincs gyakorlata az embernek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen toporgok egy helyben több mint 10 éve, egy munkahelyen, mert mindenhonnan azzal utasítanak el, hogy nincs tapasztalatom. Jelenleg értékesítésben dolgozom, 215 ezer a bruttóm, de szeretnék már váltani. Van egy diplomám, egy felsőfokú pénzügyim, középfokú pénzügyim, de hiába szeretnék "szakmában" elhelyezkedni, ha nincs tapasztalat.. De ha nem vesznek fel sehova, nem is lesz... Mégis mit lehet ilyenkor csinálni???

2015. aug. 18. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Haverkodni meg nyalni fölfelé, hátha ad valaki egy jól fizető melót.
2015. aug. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Be kell vállalni a sz...r fizut, amíg junior vagy. Más lehetőséged nincs.
2015. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A 10 év alatt mit csináltál?
2015. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha 10 éve értékesítésben dolgozol akkor már minek erőlködsz a pénzüggyel? A key accountinggal is igen jól lehet keresni, a mostani pénzed 3x-osát simán.... Inkább lép előre ebben a szakmában.
2015. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
10 év alatt lényegében call centerben dolgoztam. Telefonok, levelek, stb.
2015. aug. 18. 15:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Na ja, igen, úgy már nehéz.
2015. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Próbálkozz BSC/SSC irodákban. Én is ott dolgozom, és nálunk pl nincsenek szigorú követelmények. Még diákok is dolgoznak az irodában, de persze kell némi szerencse a bekerüléshez. A csapatunk egy részének még pénzügyi végzettsége sincs. Nekem sem volt hozzá abszolút semmi közöm, villamosságot tanultam. Felvettek nulla tapasztalattal, 2 hét után már számlákat könyveltem, és kifizetéseket ellenőriztem.

Ami mindenképp kell az egy használható nyelvtudás, és excel ismeret.

Az is igaz, hogy már többször kifogásolta a vezetés a dolgozók számviteli tudását, és jelezték, hogy a jövőben próbálnak alkalmasabb embereket találni, de még senkit nem küldtek el. Engem 220 bruttóval vettek fel tavaly, most 260, de a papírom szerint a legalacsonyabb fizetési kategóriában vagyok. Egymás közt nem osztjuk meg a kollégákkal, hogy ki mennyit keres.

2015. aug. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mostani munkahelyeden próbálkoztál más pozícióval?
2015. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
gyakornoki programok... ha bsc-d van csinálj msc-t
2015. aug. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez a pénzügy egy halott szakma.

SSC-ben Pesten, na igen, de kb. max. 350.000 bruttó.

Én vidéki kisvárosban dolgoztam SSC-ben, ide nem kell nagy számviteli tudás, csak egy betanított szellemi munka. Amikor kitettek, nem is találtam munkát, ugyanúgy,mint te, hiányolták a teljes könyvelésben a tapaszalatot. Na de hogy is szerezzem meg, ha SSC-ban mindenki csak részfeladatot csinál?

Tanulj nyelveket, azzal jobban lehet boldogulni.

Vagy akkor elmész Pestre 250.000-ért, ha beszélsz angolul, és értesz az Excelhez, akkor van rá esély.

2015. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!