Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van egy állásom, hogy...

Ha van egy állásom, hogy jelentkezhetek egy másikra?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, 2 hónapja vagyok egy cégnél, 3 hónap a próbaidő, találtam egy megfelelő másik, jobb állást számomra, hogy működik ez az egész, ráérek felmondani akkor ha már felvettek a másik helyre vagy előre fel kell? (úgy azért nem szeretnék mert ki tudja, hogy valóban felvesznek-e)lehet, hogy egyik nap még itt, másik nap már egy másik cégnél dolgozzak? Valaki elmagyarzáná, hogy hogy van ez az egész? Biztos jó páran voltak más így.
2015. aug. 31. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi helyen a próbaidőben felmondhatsz azonnal. Nyilván elkezdhetsz a másik helyre jelentkezni és ráérsz akkor felmondani, amikor biztosság válnak a dolgok, de arra készülj, hogy ha túlmész a próbaidőn, akkor már valsz van felmondási idő.
2015. aug. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen kereshetsz állást úgy, hogy közben dolgozol, rengetegen csinálják így. Az én férjem például folyamatosan naprakészen tartja az önéletrajzát és figyeli az álláspiacot, pedig nincs oka panaszra a jelenlegi helyén sem, de azt mondja, ha van jobb, miért ne lépne? És igaza van...


Ha a próbaidő alatt találsz új munkát, akkor bármikor felmondhatsz. Ha a próbaidő letelik, utána le kell töltened a felmondási időt, mielőtt munkába léphetsz az új helyen.


De a HR-esek ismerik ezt a szituációt, és az állásinterjún mindig kérdés az, hogy mikor tudnál kezdeni. Ekkor a valóságnak megfelelően megmondod, hogy azonnal (ha még próbaidős vagy), vagy a felmondási idő után.

2015. aug. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
szombaton rakták fel a hirdetést, ma felhívtam őket, hogy mégis mit takar az egész, azt mondták, hogy küldjek önéletrajzot, ha nem jelentkezik egy nálam tapasztaltabb, magasabb végzettségü ember akkor az enyém lehet a munka. Az önéletrajzba írjam bele, hogy hol vagyok még, vagy lényegtelen? Ha értesítenek és menni kell akkor azért kell pár nap, hgoy mindent elrendezzek, papírok meg minden, NAV-nál is miket kellene intéznem?
2015. aug. 31. 15:16
 4/7 A kérdező kommentje:
és ha behívnak interjóra mondjam, hogy hol dolgozok? vagy minek akarok elmenni onnan?
2015. aug. 31. 15:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az önéletrajzban mindenképpen szerepeljen a jelenlegi munkád, ez semmiképpen nem számít negatívumnak, sőt...


Jelezd azt, hogy ez a munka jelenleg is folyamatban van, akár zárójelben írd oda, hogy jelenleg is, vagy ami a legegyszerűbb, hogy a dátumot egy kötőjellel "nyitva hagyod", pl. "2015.01.31. - ", így látszik, hogy még nem jöttél el.


Ha átvesznek, semmit nem kell intézned a NAV-nál. Bemész a jelenlegi munkahelyedre, felmondasz (érdemes egy pár soros felmondólevelet is vinni magaddal, hátha kérik írásban is), ha próbaidős vagy, akkor rögtön hozzák a kilépőpapírokat, aláírod, és ennyi, másnap már nem kell bemenned. Néhány nap múlva megkapod a papírjaidat, amit majd az új munkahelyre beviszel, amint meglesznek, és ennyi.


Nyugodtan mondd meg az interjún, hol dolgozol, hisz az önéletrajzból úgyis látják. Ha kérdezik, hogy miért mész el, már nem feltétlenül kell az igazat mondani, azt egy HR-es sem szereti hallani, hogy a munkaadódat szidod, még ha jogos is.


Tehát olyan érvet hozz fel, ami miatt jogosnak tűnik a munkahelyváltás, de mégsem fest negatív képet a mostani munkahelyedről.


Pl. szeretnél fejlődni, úgy érzed, az új helyen erre sokkal inkább lehetőséged lenne, vagy nagyobb kihívásnak tartod az új munkát.

2015. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, még annyit, hogy milyen papirokat kell majd megkapnom? Munkaügy felé kell valamit jeleznem, hogy állásváltottam?
2015. aug. 31. 15:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen papír például az egészségügyi kiskönyv...de emiatt tényleg nem kell aggódnod, a papírmunkát a cégek elintézik, neked semmit nem kell jelentened senki felé.
2015. aug. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!