Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szülésznőnek tanulok (és...

Szülésznőnek tanulok (és később szeretnék családot is), de a legtöbb embertől azt hallom ha az egészségügyben dolgozok akkor lefogok maradni arról hogy a gyerekem felnő. Mennyire lehet összeegyeztetni az egészségügyi állásom a családdal?

Figyelt kérdés
Most még csak tanulok, de én mindenképpen szülésznő szeretnék lenni, kórházban dolgozni, segíteni a többi embernek. Ugye a kórházban 12 órás műszakok vannak, de Magyarországon ez általában sosem ennyi. Állítólag lemaradnék a gyerekem életéről. Magyarországon ez mennyire összeegyeztethető? Én szeretnék családot, de dolgozni is szeretnék. Ezt itthon hogyan lehet megoldani?

2015. júl. 6. 22:31
 1/7 anonim válasza:
42%

Egészségügyben dolgozok és most fogok munkahelyet váltani. Eddig 12 órás műszakok voltak, az új helyen 8 órások (szóval változó). Én is szeretnék családot, több gyereket és így, 8 órával talán többet lehetek velük (ha délelőttös vagyok, akkor délután, ha délutános vagyok, akkor reggel elindítom őket).

Viszont szülésznőnek lenni cudar. Ha megfogadnak és ott kell lenned a szülésnél lehet, hogy az esti mese mellől rángat el a telefonhívás. Lehet - sőt biztos, hogy lesz ilyen - hogy műszakátadás előtt negyed órával lesz éles helyzet és ha messze laksz mint én régebben, akkor 2 és fél órával később érsz haza.

Most az új kórház, ahol leszek, tőlünk 5 percre van, ez a szerencsém - és imádkozom, hogy jó legyen, hogy itt dolgozhassak, amíg legalább 7-8 évesek nem lesznek a gyerekek (hogy gyes után is visszavegyenek). Előfordul, hogy olyan kevés ember van, hogy beleszakadsz a munkába (mint most én, 30 betegre jut 1 ápoló). Olyan is van, hogy jó az állásod, de egy protekciós kifúr (mint az előző állásomnál). Nehéz dolog. Tényleg keveset fogod látni a gyerekeidet, ha nem sikerül úgy megszülni őket, hogy 3 évente, ahogy éppen lejárna az előzőé. Van ismerősöm, aki erre játszott, így legalább ovis korukban velük van.

2015. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
28%
mármint a gyes jár le
2015. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
17%

Kicsi szivem, 2015-ben a magyar egeszsegugyben??

Anyadek hol voltak mikor ezt a palyat valasztottad?

2015. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
53%

Én is szülésznő vagyok. Attól függ, melyik területen dolgozol. Vannak 1 műszakos, 8 órás állások is, pl ambulanciák, CSNT... Osztályon mi 12 órázunk, viszonylag kiszámítható a beosztás.

Viszont ha pénzt is akarsz keresni, akkor tényleg nem sok időt leszel otthon. Mert abból a fizuból, amit a havi munkával keresel, még magadat se nagyon fogod eltartani, nem ám egy gyereket. Kell vállalni terheseket, szüléseket műszakon kívül is. Ez 24 órás készenlétet igényel. Hívhatnak bármikor, és van amikor 2 napig haza se mész. Nekem éppen ezért nem sok terhesem van, és nem is vállalok el akárkit. A napokban is várható egy szülés, ilyen melegben mennénk strandra, de nem tudok, mert nem vihetem a telefont magammal a vízbe, és az asszonyt sem hagyhatom cserben. Ha elismert akarsz lenni a szakmában, akkor áldozatokat kell hozni.

Ennek ellenére imádom ezt a munkát, mást el se tudnék képzelni. Még nincs családom, de szülés után valószínűleg nem fogok visszamenni sajnos, éppen azért amit írtál. A munkatársaim közül soknak nincs családja, mert nem lehet nagyon összeegyeztetni a kettőt. Akinek meg van, az nagyon sok mindenről lemaradt. Az egyikük annyit maszekol, hogy 1 milla felett visz haza havonta(bevállal több, mint 20 terhest/hónap). Mindkét lányának vett házat+saját magának is. Mindene megvan, amit pénzen meg lehet venni. De tönkrement a házassága, lemaradt a lányai gyerekkoráról, semmiből nem áll az élete, csak a munkából.

2015. júl. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
utolsó, ez az egymillás ő orvos, vagy ő is szülésznő?
2015. júl. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem egészségügyben dolgozott az egyik szülőm,és csodás gyerekkorom volt.Lehet kevesebb időt töltöttünk együtt,mint az aki 8-16-ig dolgozik,de helyette minőségi programokat szerveztünk,ami szerintem fontosabb,és szépen útnak tudtak indítani az életben.Valamit valamiért!
2015. júl. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
74%
#5 szülésznő
2015. júl. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!