Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Írországban évi br.20000 eur...

Írországban évi br.20000 eur fizetés milyennek számít? Kb. mennyire elég? Dublini munkáról van szó

Figyelt kérdés
2015. szept. 1. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem akkor ebből olyan 16 ezer euró körül lesz.

Oszd el 12 hónappal, ami 1300 euró.

Szállás, ha szobát bérelsz 400 euró plusz rezsi. Lehet olcsóbb is, kinek mire van igénye. Kaja olyan 400 euró körül lesz, plusz utazás.

Nekem kb. 1100 euró volt a havi megélhetés. Mondjuk én azért jöttem el Dublinból, mert kezdett csökkenni a fizú, csak én ennek a 3x-t kerestem. Én abból jól elvoltam.

Legalább 1800-2000 bruttó legyen, az alatt csak éppen hogy nem lep el a szar.

2015. szept. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Mernokkent kb. Mennyiert erdemes elhelyezkedni?
2015. szept. 2. 08:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Szívesen, Dublinban nem sok gyár van, legalábbis ilyen jelegű, nagyon kicsi város. Mert gondolom gépészmérnök vagy.


Inkább UK-ban próbáld meg. Ott biztos lesz nagyoob lesz a lehetőség.


Milyen a fizetés, nyilván az évek, meg tapasztalat többet ér, mintha most estél ki a suliból.

2015. szept. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom a valaszt. A kozbiztonsagrol mi a tapasztalatod?
2015. szept. 2. 10:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Bruttó 20000 kb nettó 1.500-ra jön ki havonta.

Nettó 1300 a minimálbér szintje, az kevesebb mint bruttó 18000..


Itt ki lehet számolni pontosan:

[link]


Havi 1500-al már meg lehet lenni, persze nem nagy lábon, de mérnökként persze sokkal jobban is kereshetsz, feltéve ha jó nyelvtudásod van.

2015. nov. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A közbiztonság attól függ, hol vagy. Dublin kifejezetten veszélyes, ha engem kérdezel. Mindenesetre vannak környékek, amiket jobb ha elkerülsz, pláne éjjel. :) Legjobb, ha vidékre mész, mondjuk Galway-ba, ott barátságosabbak is az emberek.
2015. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4 évet voltam Dublinban Santryben laktam az sem egy jó környék, sose bántottak, pedig voltam olyan részeg, hogy menni se tudtam...
2015. nov. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es..


Másfél évig laktam Phibsborough-ban, amely időtartam alatt:


- A North Circular Rd mellett (kb 200 méterre onnan ahol laktam) egyszer lezárták az utat, h bombát hatástalanítsanak

- Az utcánkban felgyújtottak egy autót (kajakra kiégett, csoda, h nem robbant fel..)

- Egy utcával arrébb lelőttek egy embert (meg is halt)

- Barátnőmet kővel dobálták meg biciklizés közben (egyszer engem is)

- A rendőrségi helikopter rendszeresen cirkált a fejünk felett nem túl magasan, gondolom csak passzióból..

- Verekedést is láttam az utcán (többször is)


Mindez mind Phibsborough-ban, D7-ben történt, másfél éven belül.. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de van ennél rosszabb környék is Dublinban, valszeg tudod te is..


Ezek után szerintem tök mindegy, h engem speciel "bántottak"-e (bár a kődobálás sztem már kvalifál ide), a "veszélyes" fogalma szerintem ki van merítve.. Egyébként a buszt is megdobálták kővel egyszer, fényes nappal, bár ez nem D7-ben történt. És még sorolhatnám, de ezek voltak az "első kézből" megtapasztalt dolgok.. Innentől kezdve döntse el mindenki maga, h mi veszélyes neki, persze holt részegen sztem kevésbé érzi az ember a veszélyt, de ez már csak az én véleményem. :)

2015. nov. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!