Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy villamosmérnök / gépészmér...

Egy villamosmérnök / gépészmérnök mit csinál pontosan?

Figyelt kérdés

Szerelnek, vagy inkább terveznek? Vagy mindkettőt csinálják?


Melyiket érdemes elvégezni, melyik miről szól?


Én a villamosmérnökin gondolkodom, mivel ott van lehetőség több pozícióra is, mert azt hallottam, hogy informatikai irányba is ellehet menni, mert megkapják a kellő alapot.


Egy villamosmérnök melyikkel jár jobban: elmegy informatikusnak, vagy konkrétan villamosmérnök marad?


Bocsánat, ha hülye kérdés!



2015. szept. 4. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

villamost és gépet :)



Viccet félretéve, önmagában az, hogy xy mérnök vagy még nem mondja meg, hogy mivel foglalkozol, mivel területen belül is rengeteg irányba lehet specializálódni.

Van aki magát a berendezést tervezi, van aki az ügyfél igényeknek megfelelő rendszert tervezi, van aki az installálásban vagy az üzemeltetésben vesz részt, szervizel, kutat...

2015. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Ha informatikus akarsz lenni, akkor menj proginfóra vagy mérnökinfóra vagy amire akarsz. Van átjárás igen, mert egész cuccban közös a matek, minden mást különböző méretekben tanulnak. Mondjuk bepottyantál bsc-re és még deriválni se tudsz, de elvégzed a villanyt akkor már tudsz egy rakat dolgot, amivel mondjuk már felesleges foglalkozni TTK-s alapok meg ilyenek, elmehetsz MSC-re. Viszont lesz egy nagy halom lemaradásod szakmai dolgokat illetően, nem beszélve az esetleges szakmai tapasztalatokról, amiket a mérnökifó alaposok esetleg megszereztek.


Én gépész vagyok arról tudok nyilatkozni.

Igazából kapsz egy átfogóbb képzést matekból mechanikából anyagtudományokból, meg egy kis hobbikör szerűt közgázból meg infóból. Nekünk is voltak ilyen tárgyaink, hogy mik-mak, vállalkozásos tárgyak, infó 1-2+labor, de egyrészt nem is vették komolyan, másrészt a már említett zéró szakmai ismeret.


Egyébként mindegy mit csinálsz, a legtöbb embert űgyis olyan munkákra fogják betenni, ahova bármilyen mérnök megteszi.

Az infó egyébként szar szvsz. Fene se akarna egész nap irodában rohadni, ugyan azért a pénzért, amiért terepen a 'főnök is lehet.


Konkrétan előbb végezd el a villamosmérnökit, aztán tedd fel ezt a kérdést. Úgyse fogsz elmenni infóra, vagy el sem végzed, mert igazából az érdekel, csak még magad sem tudod mit is akarsz csinálni.

2015. szept. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!