Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Járna Neki valami bánat pénz...

Járna Neki valami bánat pénz vagy üzemi baleset általi összeg, hogy ez történt Vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérlek segítsetek, ha tudtok!!!

Páromat novemberben olyan baleset érte, hogy levágta a jobb kéz mutató ujját az autó ékszíja a munkahelyén.

Mivel nem tudott dolgozni megemelkedett a hitelünk.

Még jó, hogy várták vissza, mert 3 hónapja újra dolgozik ugyan ott, de sajnos csípi az ujját a vegyszer és nem tud többet autót szerelni.

Sajnos most vette fel egy külföldi cég sofőrnek. Ehhez ért, ezt tudja csinálni.

Kérdésem az, hogy nem járna Neki valami bánat pénz vagy üzemi baleset általi összeg, hogy ez történt Vele?

Köszönöm, ha írtok!!!



2015. szept. 5. 18:24
 1/8 Molyember ***** válasza:
100%
100%-os táppénz járt volna, mert üzemi baleset, ha be volt jelentve, és ha betartott minden biztonsági előírást. Többet nem tudok, sajnos.
2015. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az #1-nek igaza van.


Csak akkor nem járna, ha nem tartotta volna be a balesetvédelmi előírásokat.

2015. szept. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
De bizony, járt volna neki akkor rögtön. Abban viszont egyáltalán nem vagyok biztos, hogy visszamenőleg is igényelheti. Mindenesetre egy próbát megér.
2015. szept. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Üzemi baleset esetén jegyzőkönyvet készítenek. A vizsgálat után ha kiderül, hogy a sérült nem hibázott akkor 100%-os táppénz jár.

2. Ha volt biztosítás baleset esetére akkor a biztosító fizet.


Más nem nagyon van.

2015. szept. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A 100%-os táppénzen kívül akkor kaphatna pénzt tartós egészségkárosodásra, ha van erre külön biztosítása. Érdemes megnézni a lakásbiztosítás kötvényét is, de arra figyelni kell, hogy hónapokkal később nem fogadják el a bejelentéseket, mert általában 30 nap a határidő.


Azt elmagyaráznád, hogy mi köze a balesetnek a hitelhez?

"Mivel nem tudott dolgozni megemelkedett a hitelünk."

2015. szept. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem jár neki semmi, ugyanis nem tartotta be az alapvető munkavédelmi előírásokat sem. Alap, hogy járó motorba nem nyúlkálunk. Márpedig egy ékszíj csak akkor bánt ha jár...
2015. szept. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" Azt elmagyaráznád, hogy mi köze a

balesetnek a hitelhez?

"Mivel nem tudott dolgozni

megemelkedett a hitelünk.""



Van hitel ami jovedelemtol is fugg: tobb a jovedelmed akkor kevesebbet fizetsz. Nezd meg egy lakashitel kalkulatorban. Mondjuk azt nem tudtam hogy ez kozben is valtozhat. Azt hittem csak a legelejen, a hitel felvetelekor befolyasol.

2015. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

#7:


No mert én is úgy gondolom, hogy max. az uzsorahitel emelkedik, ha kimarad egy törlesztő. A rendes hitel nem változik futamidő alatt kiesett jövedelem miatt.

De azért kíváncsi vagyok a kérdező válaszára is.

2015. szept. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!