Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Visszautasíthatja-e egy...

Visszautasíthatja-e egy munkahely a meghirdetett állásra a pályázatomat ha eleve ott dolgozom más munkakörben? Nem arról van szó felvesz-e hanem hogy nem hajlandó átvenni a jelentkezést.

Figyelt kérdés

Ha egy iskola (magán) takarítót keres és én, aki ott tanárként van beadom a pályázatom erre a hirdetésre (igen, takarítani!) akkor megteheti hogy nem hajlandó átvenni és provokációval, bomlasztással vádol?


A dolog nyitja csupán annyi hogy a takarító a napi 6 órás munkájára megkapja a nettó 80-at a kezébe. Felelősség semmi az épület üres, a kutya se nézi kitölti-e a 6 óráját vagy 3 óra alatt végignyalja a padlót és söpör haza. Iskolai végzettség nem kell csak erkölcsi.


A tanár meg kapja az iskolában a nettó 90-et vagy annyit se, munkaidő kőkeményen kötött, szellemi munka felelősséggel, idegőrlő, temérdek admin ami ugye munkaidőn kívülre nyúlik amit nem fizetnek , készülés az órákra stb stb. Mindez havi 10.000-el többért?


Úgyhogy úgy döntöttem jelentkezem takarítónak. Akár a tanári munka mellett de akár helyett is. Ennyiért zéró felelősséggel lényegében kötetlen munkaidőben-vállalom!!!

Nyilván a kritériumoknak megfelelek, ha egy osztálynyi gyereket meg érettségit stb rám bíznak akkor egy felmosórongyot is csak mernek odaadni.


De nem fogadnak, mert szerintük provokálok. Hát mi tagadás részben igazuk is van!

De csak részben mert teljesen komolyan gondolom hogy ennyiért én elvállalom. Napi 6 óra papíron, valóságban nincs az 3 se, benne cigi kávé stb.

A múltkor visszaugrottam valamiért, a takarítók elvileg 14-kor kezdenek, 20h-ig vannak.

Még nem volt 18h se már üres volt az épület. 6 óra munka, persze.


2015. szept. 8. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ezt havonta megkérdezed?
2015. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, csak kettő havonta amíg nem kapok értelmes válazst.
2015. szept. 8. 18:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ok... Felteszed addig a kérdést, amíg normális választ nem kapsz.


Lássuk a normális válaszokat:

A) igen, megteheti, semmi nem kötelezi, hogy foglalkozzon a pályázatoddal, úgy érezheti, hogy nem tudnál a két munkakörben helytállni, hogy nem venné jól ki magát a diákok előtt sem. Sajnos nincs mit tenni.


B) nem, nem teheti meg, de mit tudsz tenni ellene, senkihez nem tudsz ilyesmivel fordulni, esetleg beperelheted, akkor majd egyrészt lefolytat egy kamu állásinterjút, a végén nem vesz fel, másrészt kapsz egy szép nagy fekete pontot, ami kísérni fog minden döntésnél.


Szóval most van egy normális, pró és kontra válasz, kiválaszthatod a szimpatikusabbat közülük, de mint látod, egyikkel sem mész semmire.

2015. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ezt mintha mar kerdezted volna..
2015. szept. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Folyamatosan megkérdezi. És amikor minden egyes alkalommal magyarázzák neki, hogy AZÉRT, mert az iskolának nagyon kellemetlen lenne a diákok előtt, hogy egy korábbi tanár most miért takarítónő akkor adja a hülyét.
2015. szept. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kezdő tanár is nettó 100e felett kap teljes állásban, a takarítónők meg a minimálbérnél nem igen kapnak többet, az lebontva 6 órára nettó 50valamennyi, de sok helyen ott is már közfoglalkoztatottak takarítanak még kevesebbért. Vagy ez valami alapítványi vagy magániskola?
2015. szept. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Irja hogy magán. De a fizukat én se értem: tanárnak tul alacsony, takaritonak tul magas a fizetése.
2015. szept. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Egy kezdő tanár is nettó 100e felett kap teljes állásban


Így van. Ha és amennyiben a közalk bértábla szerint megy a fizu. De mivel ez magániskola (mint írtam) itt nincs bértábla. Itt annyit fizetnek amennyit akarnak, alsó határ csak a minimálbér.

2015. szept. 16. 16:46
 9/12 A kérdező kommentje:

mert az iskolának nagyon kellemetlen lenne a diákok előtt,


Mi a kellementlen nekik abban ha kiderül hogy szart se fizetnek a tanároknak akik létén múlik az iskola működése?

Ha már valaki ekkora trágya munkaadó legalább ne lapítson mint szar a fűben hanem álljon ki teljes mellszélességgel és vállalja hogy igen! én egy ócska pofátlan tróger munkáltató vagyok! Igen, én szart se fizetek!

Ismerjük a mondást: aki k***ának áll ne csodálkozzon, ha...

Aki szarul bánik a dolgozóival, az elemi erőforrásaival az vállalja is fel!

2015. szept. 16. 16:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Már miért is kéne?


Te vagy a madár, hogy ennyiért vállaltad...

2015. szept. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!