Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában mennyi pénzből...

Angliában mennyi pénzből lehet kijönni egy hónapban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nyilván területtől függ, mondjuk engem Luton környéke érdekelne jelenleg, persze szívesen fogadok minden véleményt és tapasztalatot.

Igazából az érdekelne, milyenek az árak, ha mondjuk a szállást nem nézzük, csak a többi kiadást, mint pl élelmiszer, ruházat, stb.

Egy állás miatt próbálok infóhoz jutni, Luton mellett keresnek egy raktárba dolgozókat, elvileg 7.2 fontos órabérért, plusz műszakpótlékok. A szállásra havi 80 fontot kéne fizetni, bár gondolom ennyiért nem palotát biztosítanak.



2015. szept. 14. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Egyéni, hogy 1 ember mennyi pénzből jön ki. Ha vannak igényeid akkor kell pénz. Ha csak vegetálni akarsz akkor elég kevés pénz is

2. A kaja árakat mind megtalálod a neten. Csak használd a googlet. Írd be, hogy tesco.co.uk vagy aldi co.uk. vagy sainsbury, iceland, stb. A legtöbb helyen van áruszállítás így az árak is ott vannak.

3. Ha magyar ügynökség hirdeti akkor légy óvatos. Nem biztos, hogy az a munka valós. Érdemes utána nézned. Ha raktári meló akkor magának a raktárnak is van céghelye-telefonszáma. Érdemes érdeklődni, hogy tényleg van-e felvétel. Ugyanis a legtöbb magyar cég nem valós munkákat kínál.

2015. szept. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Még valamit. A havi 80 font szállás az tuti kamu. Vagy elolvastad és az heti nem havi összeg. Havi 80 fontért egy útszéli budit sem bérelsz.
2015. szept. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


A szállás árára valóban rosszul emlékeztem, 240 font/hó. Nem tudom honnan jött a 80 font. :)


Igazából ezt nézegettem:


[link]

2015. szept. 14. 10:37
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
7.20/óra nem valami jó, ráadásul nincs garantált óraszám. Szerintem csak akkor van értelme, ha itthon kilátástalanul munkanélküli vagy.
2015. szept. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy mennyi pénz kell, teljesen egyéni preferencia kérdése. Ismerek olyat, akik teljesen jól elvannak minimálbérből, még takarítanak is meg belőle. Ellenben van olyan brit ismerősöm, aki nettó 3000 fontos fizetésből vidéken nem tud kijönni. A raktárosi bér nagyjából reális, Lutonban még ki is jössz belőle, ha adnak legalább heti 36-40 órát. Itt soha ne számolj fix 40 órával, mert nincs kötelező óraszám, sok cég, főleg alacsony bérezésnél inkább felvesz 2 embert részmunkaidőbe, minthogy egynek fizessen többet.
2015. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

7,20 per/ óra nem rossz még akkor sem ha valaki azt írja. Ugyanis ez több mint a minimálbér, és szakképzetlen munkáért ahol csak a minimálbért szokták megadni, nem rossz a 7.20 órás bér.

Mellette ahogy írják van túlóra és műszakpótlék is. Azt is írják, hogy társalgási szintű nyelvtudás szükséges. Ha neked ez a szint megvan akkor én azt tanácsolom, hogy ne magyar ügynökségen keresztül gyere ki, mert bár szépen hangzanak a hirdetések de nagy részük átverés. Gyere ki egyénileg, és akár ezt a munkahelyet is megpályázhatod egyénileg. Vagy angol ügynökség vigyen be.

2015. szept. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: Attól még nem lesz automatikusan jó, hogy több, mint a minimálbér. Főleg, hogy nincs garantált óraszám.
2015. szept. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
A 7.20/òra bàr több mint a minimálbér, de a jòtol igencsak messze van. Jövő àprilistòl ùgyis 7.20 lesz a legkisebb bèr ami adhatò. Londonban 12-14 font/òra az ami jobb, vidèken 9 felett/òra.
2015. szept. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! :)


Igazából csak véletlen akadtam rá a hirdetésre, nem külföldit kerestem, de elgondolkodtam ezáltal, hogy milyen lenne kint.

Logisztikai végzettségem van, igaz nem diploma, csak 2 éves OKJ, de akárhova jelentkezek, sajna mindenhova operátornak hívnak be, 3-4 műszakba, 100 ezerért. Abból pedig az álmaimat nem tudom megvalósítani. A tanuláshoz pedig pénz kéne, amihez jobb munka.

2 hete lettem munkanélküli sajna, ezért most bármi szóba jöhet. Egyedül élek, így mindent én fizetek, családom tőlem messze él, ők nem nagyon tudnak segíteni, és nem is várom el.

A megindulás az ami a legnagyobb gond számomra, elindulni az ismeretlenbe. :/ Persze néha kockáztatni kell.

2015. szept. 14. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!