Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szombathely vagy Zalaegerszeg?...

Szombathely vagy Zalaegerszeg? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Ebben a két városban adódott munkalehetőség, a Szombathelyi nagyobb cég ( külföldi tulajdonú multi), magasabb fizetés (180 nettó), talán nagyobb perspektíva is, viszont albérlet miatt kb a fele fizetésem el is menne lakhatásra ( van lehetőség kocsival bejárni, de így napi kb 3 óra elmenne az utazással+ az is havi kb 20 ezerbe benne lenne)

Zalaegerszegen céges kocsival járhatnék, a fizetés 120kezdő, 150-160 később ( viszont csak minimálra jelentenek be) kisebb vállalkozás, viszont egy jó barátom ott dolgozik. Albérletre itt nem kellene költenem.

Mind a két munka logisztikus körbe tartozik, csak a szhelyi kicsit nagyobb feladatkörrel.

Gyorsan kell döntenem. És az is érdekel, kinek mi a véleménye a két városról? Ismerőseim szerint egyforma halott mindkettő, de volt, aki azt mondta Szombathely jobb (igaz, ő egyetemista ott)

Egy kisebb településen lakom Zalában, eddig Nagykanizsára jártam be dolgozni ( ott végeztem anno a sulit is). Szóval ehhez tudok viszonyítani.

Előre is köszönöm a válaszokat! (26/N)



2015. szept. 15. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Én az alapján döntenék, hogy melyik biztosabb. Nem szeretnélek befolyásolni, de én is egy nagy multinál dolgozok mérnökként, ahol a logisztikát szép lassan szervezik át Indiába. Egyre több feladatot vesznek át az ottani kollégák, a mi logisztikai osztályunk pedig egy idő után el fog tűnni. Járj utána ennek is.
2015. szept. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Amerikai tulajdonú a multi.

Hogy melyik a biztosabb?

Jó kérdés...

2015. szept. 16. 22:18
 3/8 anonim válasza:
Mindkét város dög unalom. Azt hinné az ember,hogy itt kedvesebb a népek. De úgy beszélnek mint a kocsisok.
2015. szept. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ó, de kár, hogy nem tudsz róluk jót mondani. :(
2015. szept. 18. 20:13
 5/8 anonim válasza:

Egerszeget én jobban szeretem, laktam Szombathelyen is egyébként. Egyik város sem egy buliközpont, viszont Egerszeg nekem élhetőbbnek tűnik. Az anyagiak szempontjából döntenék. 180-albérlet/bejárás/kaja stb...ha az albérlet 80 rezsivel együtt, kajára átlag 30-at költ egy fő, akkor durván maradna 70 ezred minden egyébre..

120-ból ha nem kell albérletre költened, mindjárt több marad, mint a 180-ból albival...Én Zalaegerszegre jönnék egyértelműen.

Ha az üzleti részét nézzük, logisztikusi munkakörből egy multinál sincs túl nagy perspektíva, viszont amikor épp megszűnik egy tender, nyugodtan elbocsájthat, majd lehet ,hogy 2-3 hónap múlva újra visszavesz..(Lásd Flextronics amit művel..) Addig meg nyögheted az albit és reménykedhetsz.

Zegen kapsz céges kocsit egy kisebb vállalkozásban...azért ez elég jól hangzik barátom! :) Egy kis vállalkozás mindig családiasabb és biztosabb munkalehetőség, ahol nem csak egy vagy a 12.000 ből, hanem egy olyan valaki akinek van lehetősége rászolgálni a megbecsülésre..a multinál szimplán ha jól végzed a dolgod maradsz, ha nem, akkor van 20 jelentkező a helyedre. Én egyértelműen Egerszeg mellett vagyok. Mielőtt azt hinnéd a lokálpatriotizmus beszél belőlem tévedsz :) Nem is itt születtem, laktam már Szombathelyen, Győrben és Veszprémben is hosszabb-rövidebb ideig. Egerszeg megtetszett nekem, remélem neked is meg fog :) Üdv, és remélem segítettem :)

2015. szept. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Már Szhely mellett döntöttem :/ Majd kiderül, mennyire volt jó döntés.

Szakmailag egyébként egyértelműen ez ad nagyobb lehetőséget, nem mintha karrierista lennék, mert a család az első nekem ( persze majd ha lesz, egyelőre még nincs) viszont itt olyanok a feladatok, amiket egyértelműen szívesebben csinálok. Míg a kisvállalkozásnál szerintem a falat kaparnám a sok unalmas dologtól...na de hát majd kiderül a másik milyen.

Mondját, bátraké a szerencse..a tapasztalat tuti :)

Mindegy, ha ezt nem tettem volna meg, folyton az lenne bennem, mi lett volna, ha....

2015. szept. 23. 18:52
 7/8 A kérdező kommentje:

Eddig nem úgy tűnik, hogy jól döntöttem. :/

Egyedül a munkaheli kollektíva ami viszonylag jónak tűnik, vannak jó arcok és kedves emberek.

De a város! ajajajaaaaj

nem tetszik. Zegnél lepukkantabb, lelekottabb, egyedül a főtér szép a többi...

céges kocsit nem kaptam volna a másik helyen, csak bejártam volna a kolléganővel együtt.

albi valóban elviszi a fizetés felét.

még csak próbaidőn vagyok, remélem, valahogyan vissza tudok jutni zegre....vagy megszeretem itt ( nem valószínű)

2015. okt. 8. 22:01
 8/8 anonim válasza:

Ejj, sajnálom tényleg :( Ha segítség kell a későbbiekben Egerszegen munkát / szállást stb. keresésben, nyugodtan írhatsz üzenetet, szívesen segítek lehetőségeimhez mérten.

Üdv,

a 7-es válaszoló :)

2015. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!